Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na Mszach św. święcimy owoce, zioła i kwiaty. Obchodzimy też 63. Rocznicę powstania naszej parafii (1958 r.) oraz 101. rocznicę „Cudu nad Wisłą” polecając w modlitwie naszą parafię, Ojczyznę i wojsko Polskie. Z tych okazji, po Mszy Św. o 18:00, w kościele w Pychowicach będzie koncert organowy, w tym pieśni maryjne. Wstęp wolny! Szczegóły na plakacie. Rozpoczynamy Nowennę do Wspomożycielki.
 2. Miesiąc sierpień jest miesiącem modlitwy o trzeźwość narodu. Niech zachętą do walki z nałogami będzie dla nas przykład obrońców Ojczyzny z 1920 r. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach naszego kraju i o naszej Ojczyźnie, która stale potrzebuje świadomych patriotów walczących o wolność ducha.
 3. Już dziś zapraszamy na niedzielę, 29 sierpnia, na odpust w kaplicy w Kostrzu pw. MB Częstochowskiej. Zachęcamy do pójścia do kaplicy pieszo, aby w ten sposób odbyć małą pielgrzymkę na naszą parafialną Jasną Górę. Zapraszamy do zobaczenia kaplicy z bliska poprzez udział we Mszach św. lub za pośrednictwem naszej TV, gdzie znajdują się filmy na jej temat i zaproszenie na sam odpust.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – dzień urodzin św. Jana Bosko (1815)
  • we wtorek – święto św. Jacka, kapłana, patrona m.in. Salezjańskiej Inspektorii Krakowskiej, Archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Powierzajmy jego opiece swoje działania, w tym te prowadzone na rzecz młodzieży i ewangelizacji
  • w środę (3. miesiąca) – o 1800 comiesięczna Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych
  • w czwartek – od 1700 do 1800 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową
  • w piątek (3. miesiąca) – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Od 1700 do 1800 adoracja w „ciszy serca”. O 1800 comiesięczna Msza św. zbiorowa, odprawiana w wielu intencjach, do której można się dopisywać także przed samą Mszą św.
  • w sobotę – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia, w tym poprzedniemu ks. proboszczowi Jackowi Ryłce, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. W czwartek (19 VIII), po Mszy św. porannej, wyrusza z naszej parafii 72. piesza pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej pod przewodnictwem ks. Marka i p. Stefana Sobelgi. Pielgrzymi będą wędrować do Maryi wypraszając łaski dla naszej parafii. Dziś ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę w zakrystii. Inni pielgrzymi mogą przyjeżdżać na 700 na Mszę św. i na „Dróżki” w piątek i sobotę. Ze względów organizacyjnych zapraszamy do zapisania się obu grup pielgrzymich w zakrystii lub mailowo.
 7. Zapraszamy też na półkolonie piłkarskie dla dzieci w wieku 5 do 14 lat organizowane przez SALOS we współpracy z parafią na obiekcie przy seminarium, ul. Tyniecka 39, w dwa ostatnie tygodnie sierpnia.
 8. Centrum JP2 w Łagiewnikach zaprasza na multimedialną wystawę „Śladami Jezusa”. Zapraszamy także na parafialne pielgrzymki autokarowe do Dukli oraz Lichenia. Informacje u ks. Kazimierza.
 9. Korzystajmy z mediów parafialnych. „TV Od Serca” transmituje nabożeństwa i oferuje filmiki z życia parafii i naszej ziemi. Nowością jest „Ostatni koncert cykady”. Nowe „Wzgórze serc” ukaże się za tydzień. Korzystajmy z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.
 10. Witamy serdecznie pośród nas gości wakacyjnych. Cieszymy się, że modlicie się z nami i zapraszamy w przyszłości. A naszym parafianom udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej.