Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Miesiąc sierpień jest miesiącem modlitwy o trzeźwość narodu. Niech zachętą do walki z nałogami będzie dla nas przykład obrońców Ojczyzny. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach naszego kraju i o naszej Ojczyźnie, która stale potrzebuje świadomych patriotów walczących o wolność ducha.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – święto św. Bartłomieja, apostoła. Comiesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy na 1700 na nabożeństwo maryjne z procesją różańcową wokół kościoła z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do szklanej kuli przy drzwiach kościoła. W tych intencjach będzie o 1800 Msza św.
  • w czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej oraz wspomnienie bł. Zefiryna Namuncura, wychowanka salezjańskiego, którego relikwie przechowujemy w naszym kościele. Od 1700 do 1800 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową
  • w piątek – wspomnienie św. Moniki. Od 1700 do 1800 adoracja w „ciszy serca”.
  • w sobotę –  wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 4. W przyszłą niedzielę odpust w kaplicy pw. MB Częstochowskiej w Kostrzu, o 1000, pod przewodnictwem ks. Karola Nadratowskiego z Saltromu z Dębnik, z ul. Różanej. Będzie on nowym katechetą klas starszych w Kostrzu. Odpust będzie też okazją do dorocznego święta OSP Kostrze. Zachęcamy do pójścia do kaplicy pieszo, aby w ten sposób odbyć małą pielgrzymkę na naszą „parafialną Jasną Górę”. Zapraszamy też do zobaczenia kaplicy z bliska poprzez udział we Mszach św. lub za pośrednictwem naszej „TV Od Serca”, gdzie jest film o kaplicy i zaproszenie na sam odpust.
 5. Zapraszamy na półkolonie piłkarskie dla dzieci w wieku 5 do 14 lat organizowane przez SALOS we współpracy z parafią na obiekcie przy seminarium, ul. Tyniecka 39, od poniedziałku do piątku.
 6. Dziękujemy tym, którzy animowali i uczestniczyli w odpuście w Bodzowie oraz w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę i do Kalwarii Zebrzydowskiej, w tym Grupie Odpowiedzialnych z Bodzowa oraz ks. Markowi i przewodnikowi pielgrzymkowemu Stefanowi Sobeldze, który po raz 28. poprowadził grupę kalwaryjską. Dodatkowo część modlitw prowadziły Anna Michorczyk i Barbara Martyna, którym też dziękujemy za tą wyjątkową posługę. Msza św. popielgrzymkowa w poniedziałek, o 1800.
 7. Korzystajmy z mediów parafialnych. Dziś ukazało się nowe „Wzgórza serc”, które wraca do cyklu tygodniowego. Korzystajmy z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.
 8. Na koniec zaproszenie naszego arcybiskupa:                   Drodzy Siostry i Bracia!   Maryja, Matka Boża, cieszy się wielkim i głębokim nabożeństwem w naszej Archidiecezji i jest czczona w wielu jej sanktuariach i miejscach kultu. W tym roku pragnę zwrócić Wasze oczy w strony Ziemi Budzowskiej, gdzie w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia, od prawie dwóch wieków, szczególnym pietyzmem otoczony jest wizerunek Pani Budzowskiej, czułej, serdecznej, kochającej Matki, trzymającej w ramionach Jezusa tulącego się do Jej policzka […].   Kult Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie trwa do dzisiaj nieprzerwanie. Wierni dziękują Jej za cuda i łaski otrzymywane za Jej wstawiennictwem. Reaktywowane zostało Bractwo Paskowe, którego członkowie codziennie odmawiają koronkę ku Jej czci i spotykają się w każdą pierwszą sobotę  miesiąca na specjalnym nabożeństwie. Budzowska Pani cały czas króluje, pociesza i uzdrawia.  W tym roku będziemy obchodzić koronację Obrazu Pani Budzowskiej koronami biskupimi. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 29 VIII w Budzowie, gdzie o 1130 będę przewodniczył Mszy św. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnej modlitwie, jak i do pielgrzymowania do Matki Bożej Budzowskiej. Z pasterskim błogosławieństwem, abp Marek Jędraszewski.