Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca taca inwestycyjna przeznaczona jest na warstwy posadzkowe do nowego kościoła. Na ten cel w ostatnim miesiącu uzbieraliśmy z przelewów, kopert i tacy 17.422 zł.
 2. Od 1. września powrócił roczny rozkład Mszy św., czyli w Pychowicach niedzielna Msza św. o 1030, a w Kostrzu niedzielna Msza św. o 1600 oraz Msze św. w tygodniu o 1700. Msze św. w kaplicy w Bodzowie o 10.15 będą do końca września. W każdy czwartek i piątek, od 1700 do 1800, w Pychowicach są adoracje. Spowiadamy w czasie nabożeństw i 15 min. przed rozpoczęciem każdej Mszy św., aby spowiadający się w miarę możliwości zdążyli przyjąć pokarm Słowa Bożego.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w środę – święto Narodzenia NMP.
  • w 2-i czwartek – od 1700 adoracja wynagradzająca, a po Mszy św. godzinna adoracja rodziców za swoje dzieci, animowana przez grupę „Matki w modlitwie”
  • w piątek – Adoracja Najśw. Sakramentu od 1700 do 1800.
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 1. Za tydzień beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej oraz rozpocznie się Tydzień Wychowania.  Odbędzie sięt też zbiórka do puszek Caritas na Afgańczyków. 
 2. W przyszłą niedzielę (12 IX) rozpoczynamy także cykl przygotowań do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. spotkaniem organizacyjnym. Zapraszamy rodziców dzieci z Pychowic na Mszę św. o 1200 w kościele parafialnym, a rodziców dzieci z Kostrza na Mszę św. o 1600 do kaplicy.
 3. W tym miesiącu ruszają młodzieżowe i dziecięce grupy duszpasterskie. Chłopców młodszych zapraszamy do ministrantów, a starszych do lektorów. Młodzież od 12. roku życia zapraszamy do Scholi młodzieżowej oraz do Oratorium młodzieżowego 12+, które będzie w piątki, od 1900 do 2100. Zgłoszenia u ks. Marka. W niedzielę, 19 IX obędą się spotkania organizacyjne dla scholek dziewczęcych. W Pychowicach po Mszy św. o 1200, a w kaplicy w Kostrzu dla nowopowstającej scholki po Mszy św. o 1000. Planujemy też od piątku, 24 IX, wznowić działalności Oratorium dziecięcego przy kościele w Pychowicach. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub o kontakt z ks. Janem (kom.: 772 544 452). Warunkiem otwarcia oratorium jest udział co najmniej 12 dzieci. Przypominamy, że do salek oratoryjnych w tygodniu mają wstęp tylko dzieci i wychowawcy. Dla rodziców jest dzwonek. Do zakrystii proszę przychodzić od tyłu kościoła lub przez prezbiterium.
 4. Rusza z zajęciami Grupa teatralna. Zapraszamy do niej dzieci i młodzież oraz dorosłych. Spotkania warsztatowe będą co dwa tygodnie. Zapisy w zakrystii lub u odpowiedzialnej za grupę s. Agnieszki.
 5. Przy wejściu do kościoła w Pychowicach i kaplicy Kostrzu są dozowniki na płyn dezynfekujący. W duchu miłości bliźniego pamiętajmy o roztropnym zachowaniu obowiązujących przepisów. Z toalet można korzystać tylko w czasie Mszy św., gdy nie ma tam dzieci szkolnych.
 6. Dziękujemy tym, którzy włączyli się czynnie w animację odpustu w kaplicy w Kostrzu pw. MB Częstochowskiej, w tym Grupie Animatorskiej, przygotowującym wystrój kaplicy, Straży Honorowej, OSP Kostrze. Różom różańcowym dziękujemy za dar ołtarza w wysokości 1000 zł, który został przeznaczony na nowy wzmacniacz w cenie 1300 zł. Stary uległ spaleniu.
 7. We wtorek, 14 IX, o 18.45, w kościele zebranie Rady Parafialnej. Zapraszamy radców.
 8. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.