Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy dzisiaj beatyfikację kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej. Przed kościołem odbywa się zbiórka Caritas do puszek na pomoc Afgańczykom.
 2. Rozpoczyna się też 11. Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”. Pomoce do jego przeżycia znajdują się na stronie tydzienwychowania.pl. W wychowaniu dzieci powinni w pełni uczestniczyć mężczyźni. Stąd w sobotę (18 IX) odbędzie się kolejne męskie „Oblężenie Jasnej Góry” pod hasłem „Twórcza odwaga”. Zapraszamy odpowiedzialnych mężczyzn od dzisiaj do piątku włącznie, w godz. 2000-2100, do oratorium w Pychowicach, na wspólne warsztaty w łączności z Jasną Górą. Szczegółowe informacje znajdziemy w naszych mediach.
 3. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania nowych kandydatów z kl. VII i VIII rozpocznie się w sobotę (18 IX), w święto św. Stanisława Kostki, czyli w parafialny Dzień Młodzieży. Na Mszę św. o 1800 zapraszamy także bierzmowanych tegorocznych oraz pozostałą odważną młodzież naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla wszystkich kandydatów na bierzmowanie. Informujemy, że tegoroczne bierzmowanie, odłożone ze względu na pandemię, odbędzie się 9 listopada (wtorek), o 1800. Sakramentu udzieli bp Damian Muskus.
 4. Dziś rusza przygotowanie do I. Spowiedzi i I. Komunii Św. dla Pychowic w kościele na Mszy św. o 1200, a dla Kostrza w kaplicy o 1600. Odpowiedzialni są s. Magdalena oraz ks. Jan.
 5. Zapraszamy młodych do grup parafialnych. Dla dzieci trwają zapisy do oratorium dziecięcego. Dla dziewczynek planowane są scholki” w Pychowicach oraz Kostrzu, dla których spotkanie organizacyjne będzie za tydzień (w Kostrzu po Mszy św. o 1000, a w Pychowicach o 1200). Chłopców młodszych zapraszamy do ministrantów, a starszych do lektorów. Młodzież od 12. roku życia zapraszamy do piątkowego Oratorium młodzieżowego 12+ oraz do Scholi młodzieżowej. Rusza też z zajęciami Grupa teatralna. Zapraszamy do niej dzieci i młodzież oraz dorosłych. Spotkania warsztatowe będą co dwa tygodnie. Zapisy w zakrystii lub u s. Agnieszki.
 6. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Św. (dzień wcześniej rozpoczyna się tygodniowy odpust w Mogile)
  • w środę – wspomnienie MB Bolesnej; rozpoczyna się nowenna do MB Wspomożycielki
  • w czwartek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; od 1700 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową
  • w piątek – od 1700 do 1800 Adoracja Najśw. Sakramentu
  • w sobotę – święto św. Stanisława Kostki. Rozpoczyna się dwudniowa, autokarowa parafialna pielgrzymka na Jasną Górę i do Lichenia pod kierunkiem ks. Kazimierza.
 7. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 8. W ten wtorek (14 IX), o 18.45, w oratorium zebranie Rady Parafialnej. Zapraszamy radców.
 9. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.