Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Z radością informujemy, że nasza parafianka z Kostrza, redaktor naszych mediów p. Barbara Szczepanowicz wraz z sześcioma paniami została w piątek włączona w grono wdów konsekrowanych. Jest to już druga po p. Albinie osoba w naszej parafii, która wybrała tę drogę doskonałości chrześcijańskiej.
 2. Obchodzimy dziś „Dzień Papieski” połączony ze zbiórką do puszek Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży. Zbiórkę animują wolontariuszki Fundacji Klaudia i Honorata, które gościliśmy tydzień temu. Ich których biogramy znajdziemy we „Wkładce oratoryjnej”, a zaproszenie na kanale nszej telewizji (TV Od Serca - www.odserca.tv).
 3. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe, które są w Pychowicach o 1715; w kaplicy w Kostrzu w tygodniu o 1630 i w niedziele o 1530; w kaplicy w Bodzowie o 1800.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – wspominamy bł. Carlo Acutisa, 15-latka, geniusza Internetu
  • w środę – wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera oraz bł. Alexandrinę da Costa, współpracownicę salezjańską (ssw), która 13 lat żyła tylko Komunią św.
  • w czwartek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque. Była ona „sekretarką Serca Jezusowego” i jest patronką naszej Straży Honorowej, która gromadzi się na Mszy św. o 1800. Z okazji święta Edukacji Narodowej nauczycielom i wychowawcom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi. Od 1700 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową, a po Mszy św. o 1800 adoracja rodziców animowana przez „Matki w modlitwie”
  • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, doktor Kościoła. Rozpoczynamy comiesięczną nowennę do MB Wspomożycielki. 1700-1715 - adoracja Najśw. Sakramentu, a potem różaniec
  • w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. Za tydzień (17 X) Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień misyjny. Taca przeznaczona jest na misje. Odwiedzą nas też młodzi z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego ze sklepikiem misyjnym.
 7. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Zabierzmy kartki na wypominki i wypiszmy na nich imiona zmarłych, ofiarując im modlitwę Kościoła. Kartki na wypominki roczne, powinny mieć napis „Roczne”, natomiast pozostałe będą oznaczały wypominki listopadowe. Składamy je w zakrystii. Za zmarłych w wypominkach listopadowych będziemy się modlić codziennie na różańcu w kościele parafialnym o 1730 i w kaplicy w Kostrzu o 1630. W środy listopada, o 1800, odprawiona będzie za nich Zbiorowa Msza św. Za zmarłych w wypominkach rocznych modlimy się na różańcu w Pychowicach - w każdą niedzielę w ciągu roku - przed trzema pierwszymi Mszami św., a w Kostrzu - przed Mszą św. o 1000. W trzecie piątki miesiąca, o 1800, odprawiona będzie za nich Zbiorowa Msza św. Pamiętajmy, że ofiary powinny być proporcjonalne do rodzaju wypominków oraz ilości wypisanych imion zmarłych. Nasza TV Od Serca przygotowuje po raz kolejny „Wypominki filmowe”. Rodziny, które straciły w tym roku swoich bliskich, przesyłają do końca miesiąca mailowo na adres parafii do 3 zdjęć osób zmarłych. Ubiegłoroczne „Wypominki filmowe” można zobaczyć na kanale naszej telewizji parafialnej.
 8. W piątek zapraszamy do Oratorium młodzieżowego 12+ o 1900 na spotkanie z astronomem i oglądanie gwiazd. W kolejny piątek (22 X) zapraszamy pary na spotkania typu Randki małżeńskie „z tańcem i różańcem”. Rozpoczęcie Mszą św. o 1800, a po niej trochę rozmów, godzina tańca i dziesiątka różańca (zob. tutaj oraz na stronie TV Od Serca - www.odserca.tv)
 9. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Na domenie odserca.tv ukazał się zapowiadany wywiad filmowy „Rozmowa od Serca z… Krystyną Nycz, bratanicą męczennika KL Auschwitz ks. Ludwika Mroczka”, naszego katechety z Pychowic z lat 1940-1941. W tym roku obchodzimy 80-tą rocznicę Jego aresztowania i śmierci w obozie modląc się o rychłą beatyfikację (zob. na stronie TV Od Serca - www.odserca.tv)
 10. Rada Miasta Krakowa prowadzi prace nad studium przestrzennym obejmującym także budowę nowego kościoła. Zachęcamy do wspierania naszej budowy poprzez udział w spotkaniach. Szczegóły w tygodniku i na stronie (zob. tutaj)
 11. W tych dniach pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Władysławę Dudek i Romana Kiejko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…