Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Natomiast za tydzień gościmy Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu ze sklepikiem misyjnym i zbiórką do puszek na projekt dożywienia dzieci ulicy w slumsach Amazonii (Brazylia).
 2. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane w Pychowicach o 1715; w kaplicy w Kostrzu w tygodniu o 1630 i w niedziele o 1530; w kaplicy w Bodzowie o 1800. Dzisiaj, włączając się w inicjatywę ogólnopolską procesji różańcowych, różaniec będzie wokół kościoła o 1715.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia
  • we wtorek – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki; jest to Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych
  • w środę – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona naszej archidiecezji i naszego miasta
  • w czwartek –1700-1800 - adoracja Najśw. Sakramentu z różańcem o 1715
  • w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II. 1700-1800 - adoracja Najśw. Sakramentu z różańcem
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. W przyszłą niedzielę (24 X) wspomnienie Maryi Wspomożenia Wiernych. Jak co miesiąc zapraszamy na 1700 czcicieli Maryi do udziału w nabożeństwie z procesją różańcową wokół kościoła, odczytaniem próśb i podziękowań złożonych do szklanej kuli z tyłu kościoła. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. w tych intencjach.
 6. Listopad jest miesiącem modlitwy za zmarłych. Zabierzmy kartki na wypominki i wypiszmy na nich imiona zmarłych, ofiarując im modlitwę Kościoła. Kartki na wypominki roczne, powinny mieć napis „Roczne”, natomiast pozostałe będą oznaczały wypominki listopadowe. Za zmarłych w wypominkach listopadowych będziemy się modlić codziennie na różańcu w kościele parafialnym o 1715 i w kaplicy w Kostrzu o 1630. W środy listopada, o 1800, odprawiona będzie za nich Msza św. Za zmarłych w wypominkach rocznych modlimy się na różańcu w Pychowicach - w każdą niedzielę w ciągu roku - przed trzema pierwszymi Mszami św., a w Kostrzu - przed Mszą św. o 1000. W trzecie piątki miesiąca, o 1800, odprawiona będzie za nich Msza św. Nasza TV Od Serca przygotowuje po raz kolejny „Wypominki filmowe”. Pamiętajmy, że ofiary powinny być proporcjonalne do rodzaju wypominków oraz ilości wypisanych imion zmarłych. Nazwiska prosimy wypisywać drukowanymi literami.
 7. W piątek zapraszamy pary na cykliczne, comiesięczne spotkania typu Randki małżeńskie „z tańcem i różańcem”. Rozpoczęcie Mszą św. o 1800, a po niej trochę rozmów, godzina tańca i dziesiątka różańca. Szczegóły w naszych mediach, w tym filmiku-zaproszeniu naszej TV Od Serca.
 8. W ostatni czwartek, w święto św. Małgorzaty Marii Alacoque, „sekretarki Serca Jezusowego”, w odnowionym relikwiarzu zostały na nowo wprowadzone do naszego kościoła w Pychowicach wyjątkowe relikwie świętej. Posiadamy bowiem pukiel jej włosów. Relikwie w dniu dzisiejszym stoją przed ołtarzem, a potem będą na nowo umieszczone w gablotach ołtarzowych. Dziękujemy rodzinie z naszej parafii, która ufundowała odnowienie relikwiarza oraz tym, którzy odnowili i zabezpieczyli tablice z wotami i same wota Dodatkowo w ostatnim czasie dwie rodziny przekazały wota Sercu Jezusowemu. „Bóg zapłać”.
 9. Zapadła decyzja zwinięcia namiotu za kościołem oraz schowania ławek. Prosimy mężczyzn o pomoc w tej pracy w czwartek, po Mszy św. wieczornej, o 1845. Zgłoszenia chętnych u duszpasterzy.
 10. Korzystajmy z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.