Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Trzecia niedziela Adwentu przybliża nas do drugiej części Adwentu, w której zaczniemy bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Od piątku (17 grudnia) czytania mszalne mówią o tym przygotowaniu. Chciejmy, aby ten przedświąteczny okres był czasem duchowego wysiłku osobistego i w naszych rodzinach. Podstawą przygotowania się do Świąt jest oczyszczenie serca. Spowiadamy 15 min. przed każdą Mszą św. (aby zdążyć przed Liturgią Słowa) oraz w czasie nabożeństw. W owocnym przeżyciu Adwentu pomaga też udział w Roratach, które są odprawiane od poniedziałku do soboty o 700 oraz udział w Nowennie do Dzieciątka Jezus, którą rozpoczniemy w czwartek (16 grudnia) na Mszach św. Pozostających w domu ze względu na ograniczenia pandemiczne zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. z naszą „TV Od Serca” albo do wysłuchania przynajmniej filmiku z Ewangelią Dnia, będącego duchowym minimum adwentowego „pokarmu Słowa Bożego”. Dla młodych trwa konkurs „Z Nazaretu do Betlejem”.
 2. „Bóg zapłać” za żywność i ofiary pieniężne na zakup produktów spożywczych, które zostaną rozwiezione do potrzebujących rodzin naszej parafii. Zainteresujmy się samotnymi sąsiadami i zaprośmy ich do siebie. Potrzebujących można też zgłaszać w zakrystii lub zgłosić się z zaproszeniem dla nich na Wigilię, realizując zasadę „Gość w dom, Bóg w dom”. Są jeszcze świece Caritasu.
 3. Poświęcone opłatki są dostępne w zakrystii, w domu Sióstr Jadwiżanek, w sklepach na ul. Sodowej, Skalicy, Jemiołowej i Dąbrowa. Ofiara z opłatków jest przeznaczona na budowę kościoła. W niedzielę na ten cel zebrano 10 130 zł. Roczny bilans znajdziemy w naszym dwumiesięczniku.
 4. Chorzy, którzy w I-y piątek nie skorzystali z posługi sakramentalnej, mogą to uczynić zwracając się do parafii za pośrednictwem swoich bliskich oraz mailowo lub telefonicznie.
 5. Trwa nasza modlitwa za zmarłych w wypominkach rocznych. Modlimy się za nich w niedziele dziesiątką różańca św. przed Mszą św. o 730, 900 i 1030 w Pychowicach oraz o 1000 w Kostrzu. W środę wieczorem będą odprawione za nich Msze św. Zbiorowe w Pychowicach i Kostrzu.
 6. W liturgii tygodnia przeżywamy:
 7. w poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W Kostrzu nabożeństwo do św. Rity od 1700. Jest to Dzień Ofiar komunizmu w Polsce.
  • we wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
  • w czwartek – od 1700 w Pychowicach godzinna adoracja wynagradzająca
  • w piątek – od 1700 do 1800 adoracja w intencji rodziny, Ojczyzny, Kościoła i Synodu.
 8. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 9. Kolęda w obecnej sytuacji będzie dwojaka. Rodziny chcące przyjąć kapłana w swoim domu zgłaszają to do parafii mailowo, telefonicznie lub na kartce w zakrystii (blankiety są w tygodniku i z tyłu kościoła). Wizyta będzie zgodna ze wskazaniami – wszyscy są w maseczkach i czas spotkania do 15 min. Celem skoordynowania wizyt zostaną zaproponowane na każdy dzień domy i ulice. Rodziny obawiające się tego typu wizyty zapraszamy na kolędę do kościoła w Pychowicach, na Mszę św. o 1800, także zgodnie z zaproponowaną ulicą. Będą też dla obu grup wyznaczone dni dodatkowe. Rozkład Kolędy będzie na naszej stronie pychowicesdb.pl oraz jako wkładka do tygodnika „Wzgórze serc”, aby każdy mógł się zapoznać z dniem odwiedzin duszpasterskich i go wybrać.
 10. Pamiętajmy o przestrzeganiu wskazań związanych z pandemią.
 11. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z parafialnych, aby lepiej przeżyć Adwent.
 12. W tych dniach odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty parafialnej śp. Renata Bobak, Paweł Furtak i Kazimierz Pacut. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…