Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Obchodząc dziś Niedzielę Biblijną zapraszamy na codzienną Liturgię Słowa w czasie Mszy św.
 2. Ze względu na limity kontynuujemy Msze św. polowe. Pamiętajmy o przestrzeganiu obostrzeń.
 3. Dla niemogących uczestniczyć we Mszy św. Komunie św. są udzielane chwilę po Mszy św., przed wejściem do zakrystii. Ze względu na brak chętnych zawieszamy Komunię św. w kaplicy w Bodzowie. Intencje mszalne można zamawiać po Mszach św. w zakrystii, internetowo lub telefonicznie.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w czwartek – od 1700 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową
  • w piątek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; od 1700 adoracja w ciszy
  • w sobotę (24. kwietnia) – przypada comiesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki. Adoracja od 1700, w czasie której ofiarujemy Jezusowi przez Maryję intencje składane do szklanej kuli na półce z czasopismami.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Tego dnia przypada święto św. Marka, ewangelisty, patrona naszego abp Marka Jędraszewskiego i katechety pychowickiego ks. Marka Koguta. Msza św. za ks. Marka będzie tego dnia o 1000 w Kostrzu, a za obu solenizantów o 1200 w Pychowicach. Dwa dni wcześniej, w piątek, będą także Msze św. imieninowe za ks. Marka od Róż. Życząc im łask Bożych pamiętajmy o nich w modlitwie.
 7. Nasz parafianin, dk. Krzysztof Borys, 29 maja przyjmie święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 8. W piątek (23. kwietnia), o 1900, kolejna konferencja „Duchowość od Serca do serca” pt. Miłosne obdarowanie
 9. Trwają zapisy na dwa obozy rekreacyjno-sportowe organizowane przez parafię wraz z SALTROM-em Kraków w Szczawie dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat, w terminie 26 czerwca –5 lipca i 5 – 14 lipca. Karty w zakrystii. Decyduje kolejność zgłoszeń. Planujemy też obóz ministrancki.
 10. Korzystajmy systematycznie z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Zapraszamy też do korzystania z naszych mediów drukowanych - dwumiesięcznika „U Bożego Serca” i tygodnika „Wzgórze serc” z dodatkiem „Wiadomości oratoryjne” oraz mediów elektronicznych - TV Od Serca, strony pychowicesdb.pl, Facebooka i Instagrama „Parafia Pychowice”.