Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, adoracja w miejsce homilii, a taca inwestycyjna przeznaczona jest na budowę nowego kościoła. W czwartek Komitet Budowy zdecydował o wyborze firmy Alglas, która dostarczy nam okna w cenie 501 840 PLN. W pierwszym etapie, do 11 czerwca (tj. do odpustu), będą zamontowane okna zewnętrzne, a w drugim, na jesieni, okna wewnętrzne. Rysunek okien wraz z wyceną zostaną zawieszone z tyłu kościoła. Zapraszamy fundatorów okien oraz tych, którzy chcą się nimi stać, do zgłaszania się do ks. Roberta celem doprecyzowania wybranego okna i napisu fundacyjnego na nim.
 2. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na niedzielne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w kaplicy w Kostrzu o 1515, a w kościele parafialnym o 1715. Piątkowe Drogi Krzyżowe są w Kostrzu o 1630, a w Pychowicach o 1630 (zwłaszcza dla młodych) i o 1730 dla starszych. TV Od Serca transmituje oba nabożeństwa oraz przygotowała je w formie modlitewnych filmików.
 3. Zapraszamy do akcji modlitewnej „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Po raz czwarty w niedzielę poprzedzającą datę objęcia przez Franciszka Stolicy Piotrowej modlimy się w jego intencji litanią do Chrystusa Dobrego Pasterza, polecając też pielgrzymkę do Iraku.
 4. Oprócz modlitwy, Wielki Post powinien być wypełniony postem i jałmużną. Spowiadamy w czasie nabożeństw i 15 minut przed Mszą św. Jałmużnę można składać do skarbonki dla ubogich, Jej wyrazem jest także nabycie baranka wielkanocnego w cenie 6 zł jako pomoc dla ubogich rodzin. W ramach jałmużny na misje salezjańskie zebraliśmy na tacę w niedzielę 28. lutego 2 693 PLN. Zapraszamy chętnych do parafialnej grupy „Caritas”.
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w środę – rozpoczniemy nowennę do Uroczystości św. Józefa, a zarazem przygotowanie do nadzwyczajnego Roku Jemu poświęconemu ogłoszonemu przez papieża Franciszka
  • w czwartek – wspomnienie św. Alojzego Orione. Od 1700 adoracja wynagradzająca. Po Mszy św. o 1800 adoracja rodziców za dzieci animowana przez Matki w modlitwie
  • w piątek – Od 1700 do 1730 adoracja Najśw. Sakramentu.
 6. Solenizantom i jubilatom tygodnia, w tym drogim Paniom w Dniu ich Święta (w ich intencji jest dziś Msza św. o 1200), życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 7. Rekolekcje parafialne są od 21 marca, a rekolekcje szkolne od 28 marca. W Krakowie trwają modlitwy wielkopostne w kościołach stacyjnych – ich rozkład jest na stronie diecezja.pl.
 8. W piątek (19 marca), po Mszy św. o 1800, z zachowaniem obostrzeń, najprawdopodobniej wyruszy z naszej parafii dwunasta ekstremalna Nocna Droga Krzyżowa do Kalwarii („Grupa Złota”). Animuje ją pan Paweł Rząsa. Zapraszamy też rodziny, zwłaszcza ojców z dziećmi, na „Trasę srebrną”. Grupa rodzinna idzie do Tyńca wspólnie z główną grupą i wraca z powrotem oddzielnie. Tydzień później (26 marca) na podobnej zasadzie planowana jest tradycyjna parafialna Droga Krzyżowa z kościoła do kaplicy w Kostrzu przez Bodzów. Zapraszamy.
 9. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła, aby lepiej przeżyć Wielki Post i współczesne wyzwania. W naszym tygodniku „Wzgórze serc”, nowym numerze „U Bożego Serca” i w naszych mediach internetowych znajdziemy wytyczne kościelne na czas zagrożenia wszelkimi wirusami oraz inne pożyteczne informacje.
 10. W marcu trwa rekrutacja do szkół podstawowych w Pychowicach, Kostrzu i na Dębnikach.