Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego oraz święto św. Franciszka Salezego. Jest on głównym patronem zgromadzenia salezjańskiego i rodziny salezjańskiej, Straży Honorowej i dziennikarzy. Dzisiaj również przeżywamy comiesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Zapraszamy Rodzinę salezjańską i pozostałych czcicieli Wspomożycielki na nabożeństwo o 1700, w po nim na uroczystą Mszę św. Zapraszamy do składania na kartce do szklanej kuli z tyłu kościoła próśb i podziękowań Bogu przez pośrednictwo Maryi, bo jest to skuteczny sposób korzystania ze wsparcia Jej i Jej Syna. W tych intencjach są sprawowane nabożeństwo i Msza.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • we wtorek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Od 1700 do 1800 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową
  • w piątek – od 1700 do 1800 adoracja Najśw. Sakramentu
  • w sobotę – wspomnienie bł. ks. Bronisława Markiewicza, założyciela michaelitów
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość św. Jana Bosko. Na Mszach św. uczcimy tego wielkiego wychowawcę i przyjaciela młodzieży, założyciela zgromadzenia salezjańskiego i Rodziny salezjańskiej. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian, grupy parafialne, a szczególnie dzieci i młodzież. Przez wstawiennictwo tego świętego „Ojca i Nauczyciela młodzieży” (jak go określił JP2) będziemy wypraszać dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi Wspomożycielki w kontynuowaniu dzieła salezjańskiego w naszej parafii, w tym dla budowy nowego kościoła i Domu salezjańskiego. Wszystkim parafianom, współpracownikom i dobrodziejom dziękujemy za wspierania Dzieła salezjańskiego w parafii.
 5. Przygotowując się do uroczystości ks. Bosko znajdziemy na naszej stronie i w tygodniku „Wzgórze Serc” atrakcyjne propozycje dla całych rodzin, w tym dla młodego pokolenia, jak „Nowenna do poduszki” oraz Konkursy „Jezu! Mam talent” i „Lockdown Photo”.
 6. Zaczyna się ostatni tydzień nowej kolędy czyli w tym roku dwuetapowego spotkania duszpasterskiego. Spotkanie przy kościele w Pychowicach lub kaplicy w Kostrzu zaczyna się Mszą św. o 1800 w intencji zaproszonych rodzin. Zapraszamy jednego przedstawiciela rodziny według grafiku zaproponowanego przez parafię. Pozostali domownicy mogą dołączyć się do Mszy św. poprzez transmisję TV Od Serca. Reprezentanci rodzin, których termin spotkania już minął, mogą dołączyć się do kolejnego spotkania. Przedstawiciele rodzin dostają m.in. informator roczny „Wzgórza serc” z instrukcją duszpasterską do przeprowadzania spotkania w domu. Rozkład kolędy oraz praktyczne wskazania, w tym informacje dla nowych mieszkańców i osób chcących spotkań się w innym terminie, są na naszej stronie internetowej oraz na kartce z tyłu kościoła.
 7. Pamiętajmy o przestrzeganiu wskazań związanych z pandemią.
 8. Zachęcamy do korzystania z mediów katolickich, w tym prasy wyłożonej z tyłu kościoła.
 9. Dziękujemy Mateuszowi z 2a SP Kostrze i jego tacie Piotrowi, który pomogli księżom zerwać pokrywę lodową prowadzącą do kaplicy w Kostrzu.
 10. W ostatnim czasie odeszli z naszej Wspólnoty parafialnej do wieczności: Tadeusz Wróblewski, Janusz Malada i Zofia Dudek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…