Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Kończy się Adwent. Głównym przygotowaniem do Świąt jest oczyszczenie swego serca w spowiedzi świętej. Spowiadamy 15 min. przed Mszą św. i na jej początku. Nowenna do Dzieciątka Jezus jest w ramach Rorat o 700. Pozostających w domu ze względu na ograniczenia zdrowotne zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. z naszą „TV Od Serca” albo do wysłuchania przynajmniej filmiku z Ewangelią Dnia, będącego duchowym minimum adwentowego „pokarmu Słowa Bożego” (tutaj). Zakończenie konkursu „Idź do Betlejem” z rozdaniem wyróżnień w uzgodnieniu z katechetami, do których przynosimy plansze w środę. 
 2. Poświęcone opłatki z tekstem Ewangelii na Wigilię i życzeniami oraz świece Caritas są dostępne w zakrystii i z tyłu kościoła oraz w sklepach pp. Szczypczyków, Starowiczów i Stryszowskich. W tym tygodniu grupa charytatywna rozwiezie przygotowane paczki do potrzebujących. Po Mszach św. oratorium zaprasza na Kiermasz bożonarodzeniowy przed kościołem parafialnym w Pychowicach. Trwa akcja „Pieluszka dla maluszka”.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w czwartek (23 XII) – ze względu na czas świąteczny Nabożeństwo do MB Wspomożenia Wiernych przeżyjemy tego dnia, o 1700. Po nim Msza św. w intencji próśb i podziękowań
  • w piątek (24 XII) – Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia połączona z Nowenną do Dzieciątka Jezus o 700. Nie ma Mszy św. wieczornych. Niech Wigilia w naszych domach będzie czasem prawdziwej jedności i miłości. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy lekturą Pisma Św., wspólną modlitwą, a po dzieleniu się opłatkiem i wieczerzy zaśpiewajmy nasze piękne, polskie kolędy. Niech na stole wigilijnym nie będzie alkoholu.
  • w sobotę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Rozpoczniemy ją Pasterką o 2230 dla rodzin z dziećmi w Pychowicach i o 2400 w Pychowicach i w Kostrzu. W Wigilię rozpoczyna się tzw. Oktawa oraz okres Narodzenia Pańskiego trwający do niedzieli Chrztu Pańskiego (9 I). Składka z pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Msze św. jak w niedziele. Przyjmijmy tego dnia Jezusa w Komunii św. i wprowadzajmy atmosferę Miłości i Pokoju.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny i św. Szczepana. Na każdej Mszy św. okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, z tym że o 1800 będzie Msza św. za jubilatów. Małżeństwa mające „okrągłe” jubileusze i chcące uroczyście odnowić przyrzeczenia prosimy o zgłoszenie tego faktu do parafii. Po Mszy św. o 1200 będzie błogosławieństwo dzieci. Taca na potrzeby UPJP2.
 6. Pamiętajmy o wskazaniach Kościoła i państwa na czas pandemii.
 7. Tegoroczną kolędę rozpoczniemy 3 stycznia i będzie ona dwojaka. Rodziny chcące przyjąć kapłana w swoim domu zgłaszają to do parafii mailowo, telefonicznie lub na kartce w zakrystii (blankiety są z tyłu kościoła). W czasie wizyty wszyscy są w maseczkach i czas spotkania wynosi do 15 min. Celem skoordynowania wizyt zostaną zaproponowane na każdy dzień domy i ulice. Rodziny obawiające się tego typu wizyty zapraszamy na kolędową Mszę św. o 1800 do kaplicy w Kostrzu, a potem do kościoła w Pychowicach, także zgodnie z zaproponowaną ulicą. Będą też dla obu grup wyznaczone dni dodatkowe. Rozkład Kolędy jest na naszej stronie www (tutaj), jako wkładka do tygodnika oraz jako osobny druk, aby móc się swobodnie z nim zapoznać i wybrać.
 8. Korzystajmy z mediów katolickich. W tygodniku „Wzgórza serc” podstawowe informacje na ten tydzień oraz Wkładka kolędowa. Ukazał się nowy numer naszego dwumiesięcznika „U Bożego Serca” z ciekawymi artykułami i z planami na przyszłość. W gazecie znajdziemy też bilans ekonomiczny naszej budowy oraz omówienie nowej grupy - Parafialnego Zespołu Caritas.
 9. W tych dniach odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty parafialnej śp. Janina Widurek, Piotr Hałoń i Janina Cąber. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…