Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś pierwsza, adoracyjna niedziela miesiąca. W modlitwie dziękujemy Bogu za nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji, bpa Roberta Chrząszcza, który wczoraj, w Sanktuarium JP2 otrzymał sakrę biskupią. Taca inwestycyjna przeznaczona jest na drzwi do nowego kościoła.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – wspomnienie bł. Euzebii Palamino Yenes, salezjanki.
  • w środę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  • w czwartek – wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień chorych. Zapraszamy chorych naszej parafii na Mszę św. o 1000 do kościoła parafialnego z zachowaniem ograniczeń pandemicznych. W czasie Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych, a zamiast tradycyjnego spotkania i poczęstunku w salkach będzie „małe co nieco” na drogę. Prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła. Przy tej okazji dziękujemy chorym oraz tym którzy się nimi opiekują za drogocenny wkład modlitwy i cierpienia ofiarowany w intencji Wspólnoty parafialnej. W naszym tygodniku jest skrót orędzia papieża na ten dzień.
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki
 4. W przyszłą niedzielę przypada święto św. Cyryla i Metodego oraz wspomnienie św. Walentego. W ten dzień rozpoczynamy 40-sto-godzinne nabożeństwo o dobre przeżycie Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych. Nabożeństwo jest w formie trzydniowej adoracji, od niedzieli do wtorku, w godz. 1700 do 1800. Adorację niedzielną animuje Straż Honorowa, a pozostałe Róże różańcowe. Młodzież zapraszamy zwłaszcza we wtorek. Każdy wierzący parafianin, kochający Jezusa, może znaleźć chwilę na adorację, która uzdolni go do dobrego wejścia w Wielki Post i do wsparcia duchowo pogubionych.
 5. Planowana na poniedziałek Rada Parafialna zostaje przełożona na późniejszy termin ze względu na obostrzenia pandemiczne.
 6. Dziękujemy za ofiarowane w ramach tacy z 2 lutego 991 zł na zakony kontemplacyjne. Dziękujemy tym, którzy pomogli rozebrać dekorację świąteczną w kościele i w kaplicy. Informujemy, że nasza Caritas przekazała na poszkodowanych w Chorwacji 1.230 zł.
 7. Zachęcamy do korzystania z mediów katolickich, w tym prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Z okazji Roku św. Józefa ukaże się 100-stronicowy „Gość Niedzielny Extra” w cenie 9 zł. Chętni do zamówienia go przez parafię mogą się zapisać w zakrystii lub mailowo.
 8. Nowym dzielnicowym została sierżant sztabowy Marzena Jędras-Wójcik. Zwraca ona naszą uwagę na oszustwa na tzw. „wnuczka czy policjanta czy agenta CBŚ” itp. Więcej na stronie.
 9. Z tyłu kościoła /kaplicy wyłożone są tegoroczne „Kalendarze strażackie” naszej OSP Kostrze, a obok stoi puszka na wolne datki.