Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Zapraszamy na 40-sto-godzinne nabożeństwo o dobre przeżycie Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych animowane przez grupy naszej parafii. Będzie on w formie adoracji wieczornych od dziś do wtorku włącznie, od 1700 do 1800.
 2. Dziś w Kościele obchodzony jest dzień ekspiacji za grzechy pijaństwa i innych nałogów rozpoczynający 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – rozpoczynamy comiesięczną nowennę do Wspomożycielki Wiernych
  • w środę – Popielec: rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Pychowicach o 700, 1600 (szczególnie dla młodych), 1800 i 1900, a w kaplicy w Kostrzu o 1600 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły - trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta. Taca jako jałmużna wielkopostna będzie przeznaczona na potrzeby charytatywne
  • w piątek – Modlitwa zranionego Kościoła – dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w kościele parafialnym o 1630 (szczególnie dla dzieci) i o 1730, a w Kostrzu o 1630
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w kaplicy w Kostrzu o 1515, a w kościele parafialnym o 1715.
 6. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w 5. Niedzielę Wielkiego Postu (21 marca) i poprowadzi je główny katecheta salezjańskiego seminarium w Krakowie, ks. Tadeusz Mietła. Natomiast rekolekcje szkolone rozpoczną się po Niedzieli Palmowej i zaanimują je klerycy.
 7. Dziękujemy tym, którzy zaanimowali Światowy Dzień chorych w naszej parafii, w tym za wspaniały „chrust” własnej produkcji przygotowany z okazji Tłustego czwartku dla chorych.
 8. Zapraszamy do lektury mediów katolickich, w tym prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Z okazji Roku św. Józefa ukaże się 100-stronicowy „Gość Niedzielny Extra” w cenie 9 zł. Chętni do zamówienia go przez parafię mogą się zapisać w zakrystii lub mailowo.
 9. W ostatnim czasie odszedł z naszej Wspólnoty parafialnej do wieczności: Zbigniew Galos. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…