Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Trwa Wielki Post. Od soboty weszły nowe obostrzenia, których przestrzegania zalecają nasi biskupi w łączności z papieżem. Obowiązuje dalej dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w świątyniach, ale nie od modlitwy. Dlatego Msze św. i nabożeństwa są transmitowane przez media, w tym z naszego kościoła w ramach TV Od Serca (adres: www.odserca.tv). Na dziś wewnątrz kościoła w Pychowicach może być tylko 12 osób, a w kaplicy w Kostrzu 8. Chcąc ułatwić przestrzeganie limitów będą przygotowane kartki z numerami. Wchodzimy do wnętrza kościoła lub kaplicy TYLKO wtedy, jeżeli jest wolny numer. W tym czasie czekając na wejście modlimy się na zewnątrz z pomocą nagłośnienia. Pamiętajmy też o innych oczekujących na wejście na adorację. Dziś, w Wielki Czwartek oraz w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek będą Msze św. polowe.
 2. Spowiadamy w czasie Triduum według rozpiski, a od Wielkanocy 15 min. przed Mszą św. i w czasie nabożeństw. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św., Komunie św. są udzielane w po jej zakończeniu – w Pychowicach od strony zakrystii, a w Kostrzu w przedsionku. W Bodzowie Komunia św. w niedziele wielkanocne o 1500. Prosimy o przyjmowanie Komunii św. w oddzielnych grupach – albo na rękę, albo do ust. Intencje mszalne można zamawiać przez Internet lub telefonicznie.
 3. Oprócz modlitwy Wielki Post powinien być wypełniony postem i jałmużną. Jałmużnę można składać do skarbonki dla ubogich lub przesyłać na konto parafii z zaznaczeniem intencji. Bóg zapłać za wsparcie potrzebujących, którym grupa charytatywna rozwiezie paczki żywnościowe.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy Wielki Tydzień według zaleceń naszego biskupa:
  • Wielki Czwartek – o 1800 Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynająca Triduum Paschalne. Po niej Jezus zostaje przeniesiony do Ciemnicy, gdzie adoracja będzie od 1930 do 2400.
  • Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej o 1800, a po niej Jezus zostanie przeniesiony do Grobu. Adoracja przy Ciemnicy od 700 do 1700, a potem przy Grobie Pańskim od 1930 do 2400. Drogę krzyżową odprawmy w ramach adoracji wspólnotowo lub indywidualnie, jak również rozpocznijmy nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  • Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim od 700 do 1800. Święcenie pokarmów odbędzie się wokół kościoła i kaplic w Kostrzu i Bodzowie. Można też pobłogosławić posiłek w domu przed śniadaniem wielkanocnym (tekst błogosławieństwa na stronie i w tygodniku).
  • Wigilia Paschalna w sobotę wieczorem – rozpoczyna się o 1930. Nie ma procesji.
  • Niedziela Zmartwychwstania – najważniejszy Dzień dla wierzących. Msze św. polowe.
  • Rozkład ceremonii Wielkiego Tygodnia znajdziemy w naszym tygodniku i na naszej stronie.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. Korzystajmy codziennie z mediów katolickich, aby lepiej przeżyć ten Wielki Tydzień w sytuacji pandemii. Nasz tygodnik „Wzgórze serc” jest także w sklepach spożywczych; zanieśmy go sąsiadom. Za pomocą TV Od Serca możemy uczestniczyć w modlitwach całego Triduum paschalnego, w tym w „Ciemnej jutrzni” z jadwiżankami. Nasza TV proponuje też stale nowe filmy. Są Drogi Krzyżowe: hybrydowa-parafialna i szkolne. Pojawił się filmowy wywiad z p. Józefem Florczykiem, społecznikiem naszej parafii. Niedługo ukaże się reportaż o nim. Będzie do oglądnięcia tegoroczne „Oratoryjne Misterium Paschalne”. Z kolei na naszej stronie pychowicesdb.pl znajdziemy propozycje na ten czas pt. „Kwarantanna parafian” oraz dużo nowych wiadomości o parafii i historii naszej ziemi.
Image