Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msza św. polowa z procesją eucharystyczną do 4-ch ołtarzy jest o 1000 w Pychowicach. Idziemy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pamiętając o odpowiednim dystansie ul. Wzgórze, Tyniecką i Sodową do cmentarza. Po procesji, ok. 1230, kolejna Msza św. na cmentarzu, a ostatnia o 1800 w Pychowicach. Nie ma nabożeństw wieczornych.
  2. Od jutra, przez cały tydzień, oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszach św. o 1800 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła parafialnego. Uroczyste zakończenie Oktawy jest w przyszły czwartek (10 VI) w Kostrzu Mszą św. o 1800. W związku z tym nie ma tego dnia w Kostrzu Mszy św. o 1700, ani w Pychowicach o 1800. Po Mszy św. wyruszy procesja do 4-ch ołtarzy ulicami: Falistą, Krzewową, Falistą, Pustelnią i z powrotem do kaplicy. Mieszkańców ulicy Falistej prosimy o zrobienie 1-go ołtarza; mieszkańców ul. Krzewowej i Widłakowej 2-go; mieszkańców ul. Pustelnia 3-go, a mieszkańców ulic Tynieckiej i ulic po drugiej jej stronie - 4-go przy kaplicy.
  3. W piątek, 11 czerwca, obchodzimy Uroczystość patronalną naszej parafii i kościoła w Pychowicach - Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy św. o 1800 będzie przewodniczył ks. Andrzej Król, dyrektor WDM Kraków. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W niedzielę po, 13 czerwca, celebrujemy zewnętrzną uroczystość odpustową w naszej parafii, którą pomoże nam głębiej przeżyć kaznodzieja odpustowy, ks. Paweł Potęga sdb. Po konsultacji z Radą Parafialną, ze względu na obowiązujące jeszcze obostrzenia, przeprowadzenie pikniku planujemy na jesień. W to miejsce proponujemy oglądnięcie przedstawienia Teatru Oratoryjnego pt. „Serce Jezusa słodyczy serc naszych” i spotkanie po nim duszpasterzy i parafian na otwartej przestrzeni przy „małym co nieco”. Zapraszamy wszystkich, w tym chętnych prosimy tradycyjnie o przyniesienie ciasta, owoców i zimnych napojów na wspólny stół.
  4. Przypominamy rozporządzenie rządu, że do limitów w pomieszczeniach, w tym w świątyniach, nie są włączane osoby zaszczepione. Dlatego nie powinny one brać numerów wejściowych.
  5. Jako parafia Serca Jezusowego chcemy wspierać się wzajemnie w wyzwaniach codzienności zapewniając chętnym pomoc modlitewną w ramach projektu duszpasterskiego „Zanurzeni w Sercu Jezusa”. Chcący otrzymać wsparcie przesyłają na Facebook lub mail parafialny swoje imię, ewentualnie nazwisko oraz syntetyczną intencję. W naszym kościele w ramach nabożeństw czerwcowych odprawianych po Mszach św. omadlamy taką osobę w litanii do Serca Jezusowego wymieniając ją w intencji na początku. Mających czas zapraszamy osobiście na nabożeństwo ze swoim imieniem, a mający obowiązki mogą łączyć się z nami przez transmisję internetową.