Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W imieniu salezjanów pracujących w tutejszej parafii oraz naszych świeckich współpracowników życzymy wszystkim wiernym modlącym się w naszym kościele, w tym za pośrednictwem TV Od Serca, błogosławieństwa Bożej Dzieciny oraz potrzebnych łask na nadchodzący Nowy rok Pański 2022. Ze swej strony dziękujemy za życzenia świąteczne i noworoczne jakie skierowaliście pod naszym adresem oraz za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, w tym na budowę nowego. Bóg zapłać!
  2. Dziękujemy księżom: ks. Janowi, ks. Markowi i ks. Kazimierzowi za posługę duszpasterską w tych dniach Adwentu, zwłaszcza za prowadzenie Rorat i posługę w konfesjonale. Dziękujemy siostrom jadwiżankom za animację duchową, w tym zakrystiance s. Karolinie i katechetkom s. Magdzie i s. Agnieszce. Dziękujemy szafarzom Pawłowi i Bogusławowi i LSO oraz tym, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju kościoła w Pychowicach i kaplicy w Kostrzu, w tym rodzinie z Kostrza, która ofiarowała choinki do naszych świątyń oraz Parafialnemu Zespołowi „Caritas” za animację wsparcia dla potrzebujących, a właścicielom sklepów za rozprowadzenie opłatków i świec.
  3. Przez cały tydzień przeżywamy jedno święto czyli OKTAWĘ Bożego Narodzenia. Jutro drugi dzień świąt – niedziela Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, z tym że o 1800 będzie Msza św. za małżonków. Małżeństwa mające „okrągłe” jubileusze i chcące uroczyście odnowić przyrzeczenia prosimy o zgłoszenie tego faktu do parafii. Po Mszy św. o 1200 będzie błogosławieństwo dzieci. Taca jest przeznaczona na UPJP2.
  4. Pamiętajmy o wskazaniach Kościoła i państwa na czas pandemii. Dla chorych i na kwarantannie transmitujemy na stronie www.odserca.tv wszystkie Msze św. i nabożeństwa rano i wieczorem.
  5. Tegoroczną kolędę rozpoczniemy w poniedziałek (3 stycznia) i będzie ona dwojaka. Rodziny mogą przyjąć kapłana w swoim domu zgłaszając to do parafii przez stronę internetową, mailowo, telefonicznie lub na kartce w zakrystii. Celem skoordynowania wizyt są zaproponowane na każdy dzień domy i ulice. Rodziny obawiające się tego typu wizyty zapraszamy na kolędową Mszę św. o 1800 do kaplicy w Kostrzu, a potem do kościoła w Pychowicach, także zgodnie z zaproponowaną ulicą. Są też dla obu grup wyznaczone dni dodatkowe. Rozkład Kolędy jest na naszej stronie, jako osobny druk i jako plakat w gablocie. Zapraszamy do wyboru jednej z opcji.
  6. Korzystajmy z mediów katolickich. Dzisiejsze wydanie naszego tygodnika „Wzgórza serc” zawiera informacje duszpasterskie dotyczące okresu Narodzenia Pańskiego. Z kolei nowy numer naszego dwumiesięcznika „U Bożego Serca” omawia najciekawsze wydarzenia, plany na przyszłość, bilans ekonomiczny naszej budowy oraz chrzty i pogrzeby w bieżącym roku.
  7. Tegoroczne JASEŁKA są na kanale naszej „TV Od Serca”, gdzie są też inne filmiki dla każdego. Ze względów pandemicznych zamiast Opłatka parafialnego z jasełkami będzie 5 stycznia, o 1900, w kościele, SPEKTAKL naszej Grupy teatralnej pt. „KRÓL”, na które zapraszamy wszystkich parafian.
  8. Na ten czas radości w rodzinnym gronie niech nam błogosławi Boża Dziecina.