Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa najstarsza nowenna w Kościele – nowenna do Ducha Świętego, zapoczątkowana w Wieczerniku przez Apostołów i Maryję.
 2. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie: w Pychowicach o 1730; w Bodzowie - o 1800; w Kostrzu - w tygodniu o 1630, a w niedziele po Mszy św. o 1000 oraz o 1530. Dodatkowo w Pychowicach są majówki po Mszach św. porannych. W ramach majówek rozpoczęła się wczoraj uroczysta nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przed główną uroczystością w przyszły poniedziałek, 24. maja.
 3. Trwają pierwsze spowiedzi św. i Komunie św. - dziś i w przyszłą niedzielę są one w Pychowicach na osobnych Mszach św., o 1330.
 4. Ze względu na limity kontynuujemy Msze św. polowe. Pamiętajmy o przestrzeganiu obostrzeń.
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Leonarda Murialdo, salezjanina
  • w czwartek – od 1700 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową
  • w piątek – od 1700 adoracja w ciszy
  • w sobotę – Św. Rity, patronki kobiet, matek oraz w sprawach beznadziejnych i trudnych. Tego dnia przypada 80. rocznica aresztowania przez gestapo w seminarium salezjańskim na Łosiówce katechety pychowickiego, męczennika KL Auschwitz, Sługi Bożego ks. Ludwika Mroczka sdb. W tygodniku „Wzgórze serc” wkładka z relacją z tego wydarzenia pióra ks. Jana Krawca
 6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki
 7. W sobotę, o 1000, w kościele na Dębnikach, święcenia prezbiteratu otrzyma salezjanin dk Krzysztof Papierz, który miał u nas praktykę diakońską, a obecnie odtwarza w produkcjach kręconych przez „TV Od Serca” postać ks. Mroczka. W kolejną sobotę (29 V), o 1000, na Wawelu, święcenia naszego parafianina dk Krzysztofa Borysa.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Poprzedzi je czuwanie i Msza św. wigilijna w Pychowicach, animowana przez Wspólnotę u Bożego Serca. Rozpoczęcie o 2000. Zapisy w zakrystii lub na maila parafialnego.
 9. Dziękujemy wiernym, którzy włączyli się w spotkania z inspektorem salezjanów krakowskich, ks. dr Marcinem Kaznowskim. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z Kostrza za ufundowanie naklejek witrażowych na okna kaplicy, a katechecie ks. Janowi za przygotowanie dzieci.
 10. W najbliższą niedzielę (23 V), o 1600, spotkanie przed pielgrzymką do Włoch.
 11. Trwają zapisy na obozy rekreacyjno-sportowe organizowane przez parafię z SALOS-em oraz na obóz ministrancki (informacja u duszpasterzy oraz na salos.pl i saltrom.pl).
 12. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy, także parafialnej, wyłożonej z tyłu kościoła.
 13. W sobotę (22 maja), w godz. 11-13, przy remizie OSP Kostrze, odbędzie się obowiązkowe coroczne szczepienie psów i kotów. Koszt szczepienia 30 zł. Płatność gotówką.
 14. W ostatnim tygodniu opuścili naszą Wspólnotę parafialną odchodząc do wieczności: Stanisław Urbańczyk oraz Krystyna Gieremek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…