Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, a z nim nowy rok liturgiczny poświęcony Wspólnocie Kościoła pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy'. We wtorek rozpoczynamy Nowennę do Niepokalanego Poczęcie NMP, jako dziękczynienie za miniony rok podążania za Chrystusem oraz w intencji owocnego przeżycia Adwentu przez parafian i kolejnego roku życia wiarą. Tekst nowenny znajdziemy na naszej stronie, w zakładce: Parafia/ Msze i nabożeństwa. Od jutra również rozpoczynamy Roraty, czyli Msze św. ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty w Pychowicach o 700, a w Kostrzu o 650, ze względu na godziny lekcyjne w szkole. Zapraszamy do świątyni z lampionami. Ci, którzy będą musieli pozostać w domu mogą skorzystać z pośrednictwa naszej „TV Od Serca”, uczestnicząc w całych Roratach albo wysłuchując fragmentu z Ewangelią i homilią, będących duchowym minimum adwentowego „pokarmu Słowa Bożego”. Dla młodych przygotowany został codzienny konkurs „Opowiadania św. dziadka Joachima”.
 2. Również od dnia dzisiejszego, z okazji zbliżających się Świąt, wspieramy ubogich z naszej parafii w formie artykułów spożywczych w Tytce charytatywnej, dobrowolnych datków lub nabycia wigilijnej świecy „Caritas” w cenie 10 zł. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki dla ubogich lub do puszki Caritasu. Ciągle zapraszamy wolontariuszy do naszej „Caritas”.
 3. Jak co roku dzisiaj na Mszach św. święcone są opłatki. Będą dostępne w zakrystiach, w domu Sióstr Jadwiżanek, w sklepach państwa Szczypczyków na ul. Sodowej i Skalicy, państwa Starowiczów na ul. Jemiołowej, państwa Stryszowskich na ul. Dąbrowa. Ofiara z opłatków przeznaczona jest tradycyjnie na budowę kościoła.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w środę – święto św. Andrzeja apostoła. Z okazji ostatniego dnia miesiąca wspominamy także św. Jana Bosko. O 1800 Msza św. Rodziny salezjańskiej oraz za parafian i za dobrodziejów budowy kościoła i domu parafialnego.
  • w I. czwartekGodzina Święta w Pychowicach od 1700, a w Kostrzu po Mszy św. roratniej
  • w I. piątek –  Spowiedź od 645 oraz od 1700 w Pychowicach i od 1600 w kaplicy w Kostrzu (tam również Msza św. o 1700). Adoracja w Pychowicach od 1700. Przed południem z posługą sakramentalną odwiedziny chorych.
  • w I. sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Po Roratach, w Pychowicach i w Kostrzu, nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca. Po roratach w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci. O 17:15 w Pychowicach Różaniec za Ojczyznę ze św. Jan Paweł II „Ojczyzna niebieska a ojczyzna ziemska”.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. Za tydzień taca inwestycyjna przeznaczona będzie na mur oporowy od strony wschodniej nowego kościoła, który jest obecnie wykonywany. Jego koszt wyniesie ok. 90 tys. zł. Trwają też przygotowania do budowy schodów do zakrystii, których koszt szacowany jest na ok. 50 tys. zł. W Pychowicach na starym kościele wykonane zostało zabezpieczenie witryny szklanej, która została pokryta blachą. Niedługo zawiśnie na niej logo serca Pana Jezusa. Koszt remontu wyniósł prawie 30 tys. zł. Jednocześnie firma wykonawcza wyremontowała gratis przedsionek kościoła. Poprawiono też płytki na parkingu od strony dzwonnicy.
 7. W przyszłą niedzielę mamy nadzieję gościć po Mszy św. o 1000 w Kostrzu oraz 1030 i 1200 w Pychowicach św. bpa Mikołaja. Tego dnia wspominamy też św. Barbarę, dziewicę i męczennicę.
 8. Za tydzień przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Będzie zbiórka do puszek Caritas na ten cel. 
 9. Korzystajmy systematycznie z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.Dziś ukazał się 200 numer tygodnika parafialnego „Wzgórze Serc”. Nakład wynosi ok. 250 gazetek co daje od początku ok. 50 tys. wydrukowanych egzemplarzy.
 10. Odszedł do wieczności ze Wspólnoty parafialnej śp. Ryszard Kutela. Wieczny odpoczynek…