Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiejsza taca inwestycyjna jest na kanalizację deszczową do nowego kościoła.
 2. W Środę popielcową rozpoczął się Wielki Post. Słuchamy listu naszego arcybiskupa Marka. Zakrystianka s. Karolina przygotowała przed ołtarzem wielkopostną dekorację, której omówienie znajdziemy w naszych mediach. Dziś rozpoczynają się niedzielne Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi ks. Marka - w Kostrzu o 1515, a w Pychowicach o 1715. Skuteczną pomocą modlitewną do przemiany serc są też piątkowe Drogi Krzyżowe: w Kostrzu o 1630, a w Pychowicach o 1630 zwłaszcza dla dzieci, o 1730 dla starszych i o 1900 dla młodzieży. Do dorosłych z rodziny należy wprowadzenie młodych w te piękne nabożeństwa wielkopostne.
 3. Koordynacją pomocy materialnej dla ofiar wojny w Ukrainie zajmuje się nasz Parafialny Zespół Caritas we współdziałaniu z OSP Kostrze. Potrzeba jest otwartych serc i roztropności oraz odważnych wolontariuszy. Telefon i mail naszego Caritasu jest w naszych mediach. Bieżące propozycje pomocowe, w tym o przyjęciu uchodźców i jakie dary konkretnie są potrzebne, są zwłaszcza na stronie parafii w zakładce „Pomoc dla ofiar wojny”. Trwa też zbiórka pieniędzy do puszek przeznaczona na pomoc ofiarom wojny po każdej Drodze Krzyżowej przez cały Wielki Post. Taca ze Środy Popielcowej i puszka z niedzieli na ten cel wyniosły 11.860 zł.
 4. Ponadto przez cały Wielki Post można składać jałmużnę do skarbonki dla ubogich, za którą grupa charytatywna zakupi produkty dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Pamiętając słowa Biblii, że jałmużna gładzi wiele grzechów, nie zapominajmy o spowiedzi, w której Jezus odpuszcza nam grzechy i nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę. Spowiadamy w czasie nabożeństw (wtedy jest najlepszy czas spowiedzi) i na początku Mszy św.
 5. Zarezerwujmy czas na tegoroczne Rekolekcje parafialne: 3-6 kwietnia. Rekolekcje szkolne będą 11-13 kwietnia. Zapraszamy też na rekolekcje ze św. Franciszkiem Salezym (7-9 marca, u Wizytek), Wielkopostny Dzień Skupienia dla Niepłodnych Małżeństw (12 marca) oraz rekolekcje dla niesakramentalnych związków małżeńskich (14-16 marca, na Wzgórzach Krzesławickich).
 6. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w czwartek – od 1700 adoracja wynagradzająca prowadzona przez Straż Honorową NSPJ, a po Mszy św. adoracja rodziców za dzieci animowana przez Matki w Modlitwie. Nasza parafianka z Pychowic Emilia Golonek obchodzi 100. rocznicę urodzin.
  • w piątek – Między drogami krzyżowymi, od 1700 w Pychowicach, jest adoracja w ciszy.
 7. Solenizantom i jubilatom tygodnia, w tym Paniom z okazji ich Święta (8 marca), życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 8. Za tydzień niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Taca przeznaczona jest na misje salezjańskie w Ukrainie. Jest przygotowanie do bierzmowania.
 9. Dziś, po Mszach św. w Pychowicach, ostatni dzień zbiórki podpisów do prezydenta miasta o rozbudowę szkoły w Pychowicach i o realizację połączenia ul. Słońskiego z ul. Ćwikłową.
 10. W piątek, o 1800, zapraszamy pary na spotkanie w ramach grupy Randki małżeńskie.
 11. Oratorium dziecięce organizuje w sobotę, 19 marca, wyjazd do Zakopanego. Zapisy do niedzieli 13 marca. Szczegóły na plakatach, a karty zapisu są z tyłu kościoła.
 12. Zapraszamy do korzystania z mediów katolickich, aby owocniej przeżyć Wielki Post. Ukazał się nowy numer parafialnego dwumiesięcznika „U Bożego Serca”. Znajdziemy w nim informacje o czyśćcu i Muzeum Dusz Czyśćcowych czy o 80-rocznicy męczeńskiej ks. L. Mroczka, relacje z najważniejszych wydarzeń. aktualności i plany oraz kolejną historyjkę o PyBoKowskich.
 13. Odszedł z naszej Wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Krzysztof Bakalarz. Wieczny…