Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy dziś niedzielną, czyli zewnętrzną uroczystość odpustową Najśw. Serca Pana Jezusa z homiliami ks. Krzysztofa Zimończyka. Po Mszy św. o 1200 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Przed kościołem odbędzie się Kiermasz dobrej książki i nie tylko prowadzony przez Caritas i Oratorium, którzy zbierają na wakacje dla potrzebującej młodzieży. O 1730 nabożeństwo czerwcowe.
 2. Od poniedziałku do środy włącznie, po Mszach św. wieczornych, odbywają się wokół kościoła w Pychowicach procesje Eucharystyczne Oktawy Bożego Ciała.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy.
  • we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona wikariusza naszej parafii ks. Jana, któremu życzmy wszelkich łask Bożych. Tego dnia uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała w Kostrzu Mszą św. o 1800. W związku z tym nie ma tego dnia w Kostrzu Mszy św. o 1700, ani w Pychowicach o 1800. Po Mszy św. wyruszy procesja do 4-ch ołtarzy ulicami. Falistą, Gronową, Widłakową, Pustelnią i z powrotem przez ul. Falistą do kaplicy. Mieszkańców Kostrza prosimy o włączenie się w budowę i przystrajanie jednego z ołtarzy.
  • w piątek (24 VI) – Uroczystość patronalna naszej parafii i kościoła w Pychowicach - Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy św. o 1800 będzie przewodniczył ks. Tadeusz Szamara, obchodzący jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Od 1700 do 1745 comiesięczne nabożeństwo do Wspomożycielki. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  • w przyszłą niedzielę – wznawiamy w kaplicy w Bodzowie Msze św. o 1015.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. W środę rozpoczyna się w Rzymie X Światowe Spotkanie Rodzin, które potrwa do niedzieli. W przyszłą niedzielę, w sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach, zakończy się peregrynacja po naszej archidiecezji Ikony św. Rodziny.
 6. Zakończenie roku szkolnego dla SP Kostrze będzie w czwartek w ramach Mszy św. na zakończenie Oktawy, natomiast dla SP Pychowice w piątek - dla klas starszych o 800, a dla młodszych o 1015.
 7. W piątek rozpoczyna się na Łosiówce Szkoła Animatora Salezjańskiego, a w sobotę w naszym kościele, w godz. 900-1200, odbędzie się Dzień Skupienia dla „Matek w modlitwie”.
 8. Za tydzień na Mszy św. o 1200 pożegnanie s. Karoliny, która kończy funkcję zakrystianki i s. Agnieszki, która była katechetką w SP w Pychowicach. Dziękujemy im za ich 3-letnią posługę w parafii.
 9. Dziękujemy rodzinom bierzmowanej młodzieży za nowy mszał jako dar ołtarza. Dziękujemy osobom i podmiotom gospodarczym za włączenie się w organizację i animację oraz sponsorowanie Parafialnego Pikniku Odpustowego. Na budowę nowego kościoła zebrano 12.700 zł. Dziękujemy animującym Procesję Bożego Ciała w Pychowicach, w tym księżom, siostrom, Liturgicznej Służbie i organiście, przygotowującym ołtarze, niosącym sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki oraz OSP Kostrze i policji.
 10. Sercanie obchodzą w tym roku 75-lecie powstania ich polskiej prowincji, do czego przyczynił się ks. Kazimierz Wiecheć urodzony 1896 r. w Pychowicach. Osoby mające o nim informacje prosimy o kontakt.
 11. Korzystajmy systematycznie z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Ukazał się nowy, odpustowy numer dwumiesięcznika „U Bożego Serca” i tygodnik „Wzgórze serc”. Zapraszamy też do korzystania z naszej strony pychowicesdb.pl oraz z parafialnej TV Od Serca.