Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś  w Rzymie zakończenie X Światowego Spotkania Rodzin, a w sanktuarium Jana Pawła II  w Łagiewnikach zakończenie peregrynacji po naszej archidiecezji Ikony św. Rodziny. Módlmy się codziennie za rodziny – swoją i inne, aby były rzeczywiście „domowymi Kościołami”.
 2. Od piątku (1. lipca) wchodzi wakacyjny rozkład Mszy św. Nie ma Mszy św. w niedziele o 1030 w Pychowicach i o 1600 w Kostrzu oraz w tygodniu w Kostrzu. Niedzielna Msza św. w Kostrzu będzie o 10:30 (!!). Jest dodatkowa Msza św. w kapliczce pw. MB Śnieżnej w Bodzowie o 1015, gdzie znajduje się renesansowa perełka, słynny 500-letni ołtarz wawelski królowej Bony.
 3. Składka przyszłej, pierwszej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na dalsze prace przy nowym kościele – na kanalizację deszczową. Na ten cel zebraliśmy na tacę i w kopertach w kwietniu 10.420, w maju 9.120, w czerwcu 9300 zł. Dochodzą do tego stałe miesięczne przelewy w wysokości ok. 10 000 zł. Tydzień temu została skończona kanalizacja ściekowa, od środy ruszy wykonanie deszczówki.
 4. W poniedziałek Ks. Jan wyjeżdża z dziećmi na obóz do Szczawy, a ks. Kazimierz wyrusza na czele parafialnej Grupy pielgrzymkowej do Rumunii. Zapraszamy też parafialną pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej od 18 do 21 sierpnia. Módlmy się za wymienione akcje.
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • w środę – uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła; imieniny obchodzi ks. Paweł Centnar. Składka mszalna tradycyjnie przeznaczona jest na „świętopietrze”.
  • w czwartek – jak w każdy ostatni dzień miesiąca przez wstawiennictwo św. Jana Bosko modlimy się za parafian, Rodzinę salezjańską, dobrodziejów Dzieła salezjańskiego i budowy nowego kościoła oraz Domu parafialnego. W Pychowicach od 1700 do 1800 ostatnie nabożeństwo czerwcowe i „Godzina Święta”, a w Kostrzu po Mszy św. Wsparcie potrzebujących w ramach akcji „Zanurzeni w Sercu Jezusa” będziemy kontynuować poprzez modlitwę wstawienniczą w ramach codziennych Mszy św. i czwartkowych nabożeństw.
  • w I. piątek (1 lipca) – Adoracja i spowiedź w Pychowicach od 1700. W kaplicy w Kostrzu spowiedź od 1900, a o 1930 Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czasie wakacyjnym są tylko na specjalne życzenie. Pamiętajmy, że lipiec jest miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa.
  • w I. sobotę – po Mszach św. modlimy się litanią do Serca NMP.
 6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 7. Dziękujemy animującym zakończenie Oktawy Bożego Ciała w Kostrzu, w tym księżom, siostrom, Liturgicznej Służbie i organiście Jakubowi, przygotowującym ołtarze, niosącym sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki oraz OSP Kostrze i policji.
 8. W wakacje korzystajmy częściej z mediów katolickich. W nowym dwumiesięczniku „U Bożego Serca” przeczytamy m.in. o obecności Serca Jezusowego i Matki Bożej w naszej parafii, wywiad z dyrektorem Straży Honorowej, o planach na kolejne trzy miesiące. Jest też humoreska pt. „Przygody PyBoKowskich”. Od dziś wakacyjny tygodnik „Wzgórze Serc” wychodzi co dwa tygodnie i zawiera podstawowe informacje, w tym ogłoszenia i intencje na ten czas. Nasza „TV Od Serca” prezentuje systematycznie nowe filmiki z życia parafii oraz transmituje dla chorych poranną i wieczorną Mszę św.
 9. Policja informuje o wzmożeniu włamań do mieszkań – info w naszych mediach.
 10. Dla uchodźców z Ukrainy oraz rodzin, które je goszczą odbędzie się w sobotę, w godz. 1000 a 2000, w Parku im. Henryka Jordana festiwal „Czas dla Nadziei”. W programie występy, zabawy, konkursy.