Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, w miejsce homilii jest adoracja. Serdeczne „Bóg zapłać!" za ofiary złożone dzisiaj na budowę kościoła na tacę lub przelewem.
 2. Wykorzystajmy dobrze czas wakacji do odnowienia nie tylko ciała, ale również swojego ducha. Służy temu zwłaszcza modlitwa, w tym pełny udział we Mszy św. niedzielnej z czystym sumieniem. Pomocą jest też spotkanie Boga na łonie natury, gdzie Bóg mówi do nas przez Księgę Przyrody. Pamiętajmy przy tym o tych, którzy nie mogą wyjechać na wakacje. Przypominamy o wakacyjnym rozkładzie Mszy św. (znajdziemy go we „Wzgórzu serc”). Nie ma Mszy św. w niedziele o 1030 w Pychowicach i o 1600 w Kostrzu oraz w tygodniu w Kostrzu. Niedzielna Msza św. w Kostrzu jest o 1030. Jest też dodatkowa Msza św. w kapliczce w Bodzowie o 1015, gdzie znajduje się renesansowa perełka, słynny ołtarz wawelski pw. św. Doroty. Już dziś zapraszamy tam na odpust, który przypada w niedzielę 7. sierpnia.
 3. Od poniedziałku trwa obóz wakacyjny dla młodych z naszej parafii w Szczawie, który prowadzi ks. Jan z ks. Pawłem Centnarem oraz parafialna pielgrzymka do Rumunii na czele z ks. Kazimierzem. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  • w środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w 1. Czwartek – wspomnienie bł. Marii Romero Meneses, salezjanki. Od 1700 do 1800 adoracja
  • w piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. Od 1700 do 1800 adoracja.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. Zapraszamy na pielgrzymki - pieszą parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej od 18 do 21 sierpnia (zapisy w zakrystii lub u ks. Jana Bednarza), na krakowską na Jasną Górę (6-10 sierpnia) oraz salezjańską Suwałki-Wilno (15-24 lipca).
 7. Jest możliwość wsparcia misji w ramach „Akcja św. Krzysztof: 1 gr. za 1 km”.
 8. Nasze media parafialne są stale dostępne. Nasza „TV Od Serca” transmituje codziennie nabożeństwa dla chorych rano i wieczorem oraz prezentuje systematycznie nowe filmiki z życia parafii. Jest też nowe „U Bożego Serca”. Z kolei nowy numer tygodnika parafialnego „Wzgórze serc”, w którym znajdziemy podstawowe informacje, w tym ogłoszenia i intencje na dwa tygodnie, ukaże się za tydzień.
 9. Korzystajmy też z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.
 10. Witamy serdecznie pośród nas gości wakacyjnych. Cieszymy się, że modlicie się z nami i zapraszamy w przyszłości. A naszym parafianom udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej i ich świętych patronów oraz szczęśliwego powrotu do domu rodzinnego.
 11. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Maciej Boryczko. Wieczny odpoczynek…