Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
  • w czwartek – od 1700 do 1800 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową.
  • w piątek – święto św. Marii Magdaleny. Na Mszy św. o 1800 imieniny modlimy się w intencji s. Magdaleny Radko, jadwiżanki. Od 1700 do 1800 adoracja Najśw. Sakramentu.
  • w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 2. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 3. W przyszłą niedzielę (24 VII) obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. Postarajmy się przeżyć go twórczo. Tego dnia przypada comiesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy na 1700 na nabożeństwo maryjne z procesją różańcową wokół kościoła z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do szklanej kuli przy drzwiach kościoła. W tych intencjach będzie o 1800 Msza św. Napiszmy  na kartce swoje intencje prosząc o wstawiennictwo Wspomożycielkę i w ten sposób skorzystajmy z okazji w tym wakacyjnym czasie, aby Bogu przedstawić we wspólnocie Kościoła sprawy osobiste, rodzinne i zawodowe, w tym te nas przerastające.
 4. Również za tydzień z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszach św. błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie pojazdów. Będzie też okazja do wsparcia misjonarzy w zakupie samochodów do pracy ofiarami do puszki.
 5. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej od 18 do 21 sierpnia. Chętni na noclegi, w tym pod namiotami, zapisują się w zakrystii po Mszach św. Informacje w naszych mediach. Zapraszamy też na krakowską pielgrzymkę na Jasną Górę (6-10 sierpnia).
 6. We wtorek (19 sierpnia) ks. Marek wyjeżdża z młodzieżą oratoryjną do Poronina na 11-dniowy obóz wakacyjny. Polecajmy w modlitwie ich oraz inne akcje wakacyjne dla młodych.
 7. Korzystajmy z naszych mediów parafialnych. Nasza „TV Od Serca” prezentuje stale nabożeństwa i nowe filmiki, w tym o historii i współczesności naszej ziemi. Nowością jest reportaż filmowy „Z Jezusem przez Kostrze. Procesja Oktawy Bożego Ciała”. Czytajmy też nasze gazety parafialne - dwumiesięcznik „U Bożego Serca” i tygodnik „Wzgórze serc”, który w wakacje zawiera informacje na dwa tygodnie. Jego nowy numer ukaże się za tydzień.
 8. Korzystajmy też z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła – „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz gazet dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego” i „Stasia”.
 9. Witamy serdecznie pośród nas gości wakacyjnych. Cieszymy się, że modlicie się z nami i zapraszamy w przyszłości. A naszym parafianom udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej i ich świętych patronów oraz szczęśliwego powrotu do domu rodzinnego.
 10. W tych dniach odeszła do wieczności śp. Teresa Piątek. Wieczny odpoczynek…