Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. Istotą tego dnia jest, jak napisał papież, „aby każdą osobę starszą, zwłaszcza samotną… odwiedził anioł”, czyli ktoś z nas. I zaniósł jej swoje serce oraz orędzie papieża, które jest wydrukowane m.in. w naszym tygodniku jako wkładka do dzisiejszego numeru lub na naszej stronie. Dziś można uzyskać odpust zupełny poprzez uczestnictwo we Mszy św., a chorzy seniorzy mogą to uczynić również poprzez media, w tym transmisje naszej TV Od Serca o 730 i 1800. Pozostali mogą uzyskać odpust wykonując "uczynek miłosierdzia", czyli odwiedzając samotną osobę starszą.
 2. Dziś o 1700 nabożeństwo ku czci MB Wspomożycielki z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do szklanej kuli przy drzwiach kościoła, a o 1800 Msza św. w tych intencjach.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – święto św. Jakuba apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
  • we wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  • w czwartek – od 1700 do 1800 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową
  • w piątek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza; od 1700 do 1800 adoracja
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. W przyszłą niedzielę, jak w każdy ostatni dzień miesiąca, na Mszy św. o 1800 przez wstawiennictwo św. Jana Bosko, modlimy się w intencji Rodziny salezjańskiej w naszej parafii, dobrodziejów Dzieła salezjańskiego i budowy kościoła oraz Domu parafialnego.
 6. Zapraszamy na odpust MB Śnieżnej w kaplicy w Bodzowie za dwa tygodnie, w niedzielę 7 VIII, o 10.15 oraz na parafialną, pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej od 18 do 21 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub u ks. Jana Bednarza.
 7. Nasze media parafialne są stale dostępne, w tym „TV Od Serca”. Ukazał się nowy numer tygodnika „Wzgórze serc”, który w wakacje zawiera informacje na dwa tygodnie. Korzystajmy też z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła – „Gościa Niedzielnego” czy „Niedzieli”.
 8. We wtorek rozpoczął się obóz wakacyjny młodzieży oratoryjnej w Poroninie, który prowadzi ks. Marek. Dziś ks. Jan wyjechał na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i do Wadowic z ukraińskimi kursantami języka polskiego przy naszej parafii. Kurs trwa od 2,5 miesiąca i jest sponsorowany przez Zgromadzenie Salezjańskie. Pielgrzymkę finansuje nasza Caritas. A w sobotę młodzieżowa Grupa Teatralna ma dwudniowy wyjazd do Zakopanego. Wyjazdy młodzieżowe dofinansowuje parafia. Polecajmy w codziennej modlitwie te wyjazdy i inne wakacyjne akcje dla młodych.
 9. Witamy serdecznie pośród nas gości wakacyjnych. A naszym parafianom udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej i ich świętych patronów.
 10. Wczoraj po 1700 przeszła przez naszą parafię nawałnica niszcząc wiele domów i rzeczy. Potrzebne jest wsparcie dla poszkodowanych animowane przez naszą Caritas, której zebranie jest dziś o 1900 w oratorium. Zapraszamy chcących włączyć się w pomoc do przyjścia na spotkanie lub zgłoszenia telefonicznego. Za tydzień taca przeznaczona będzie na remont zniszczeń w naszych świątyniach, zwłaszcza starego kościoła, a po Mszy św. zbiórka do puszek dla poszkodowanych parafian
 11. Zgodnie z zapowiedzią, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, za chwilę będzie udzielone błogosławieństwo dla kierowców oraz poświęcenie pojazdów. Można też wesprzeć ofiarami do puszki zakup środków lokomocji dla misjonarzy.