Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Jutro rozpoczynamy sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu. Niech zachętą do walki z nałogami będzie dla nas przykład powstańców warszawskich. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach naszego kraju i o naszej Ojczyźnie, która również obecnie potrzebuje nowych świadomych patriotów walczących o wolność ducha.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek – wspomnienie bł. Augusta Czartoryskiego, księcia salezjanina, którego relikwie przechowujemy w naszym kościele
  • w I. czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera i bł. Marii R. Meneses, salezjanki. Od 1700 do 1800 „Godzina Święta”. Rozpoczyna się Piesza Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę
  • w I. piątek – święto Matki Bożej Śnieżnej. Adoracja i spowiedź w Pychowicach od 1700. W kaplicy w Kostrzu spowiedź od 1900, a o 1930 Msza św. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czasie wakacyjnym są tylko na specjalne życzenie
  • w I. sobotę – święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszach św. w litanii loretańskiej polecamy Sercu Maryi Kościół i świat.
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 4. W przyszłą niedzielę, o 1015, zapraszamy na odpust w kaplicy w Bodzowie pw. MB Śnieżnej. Mszy św. i procesji będzie przewodniczył ks. Łukasz Auguściak sdb, dyrektor Liceum z Nowej Huty. Składka przyszłej, pierwszej niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na prace przy kanalizacji deszczowej. Na ten cel w tym miesiącu uzbieraliśmy z kopert i tacy 8 900 PLN.
 5. Zapraszamy na 73. pieszą pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej od 18 do 21 sierpnia. Wyruszamy w czwartek (18.08) po Mszy św. o 700. Chętni powinni się zapisać w zakrystii, aby móc zarezerwować miejsce na nocleg. Informacje w naszych mediach parafialnych.
 6. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z tygodnika parafialnego „Wzgórze serc”. Na kanale naszej „TV Od Serca” są do oglądnięcia filmiki o sobotniej nawałnicy i o pikniku parafialnym.
 7. W sobotę zakończył się organizowany przez parafię 3-miesięczny kurs języka polskiego dla Ukraińców. Piękne podziękowanie naszych gości wisi na gablocie w przedsionku.
 8. Dzisiaj młodzieżowa Grupa Teatralna udała się na dwudniowy wyjazd do Zakopanego. Polecajmy w codziennej modlitwie te wyjazdy i inne wakacyjne akcje dla młodych.
 9. W ubiegłą sobotę, po 1700, przeszła przez naszą parafię nawałnica niszcząc wiele domów i rzeczy. Wsparcie dla poszkodowanych animuje nasz CARITAS. Zapraszamy chcących włączyć się w pomoc do zgłoszenia się do niej. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont zniszczeń w naszych świątyniach, zwłaszcza starego kościoła, a po Mszach św. trwa zbiórka do puszek dla poszkodowanych parafian. Można też wesprzeć potrzebujących przelewami na konto parafii z dopiskiem „Caritas”. Dziękujemy przy tej okazji za wzajemne wsparcie sąsiedzkie poszkodowanym, w tym również za włączenie się w zabezpieczenie uszkodzeń i porządki przy kościele. Uszkodzenia na sześciu budynkach kościelnych i wokół nich obejmują 23 pozycje. Zostały one zabezpieczone od razu albo w ciągu dwóch dni. Znaleziono już wykonawców do naprawy większości zniszczeń z wyjątkiem uszkodzeń w przedsionku kościoła. Ks. Jan z p. Markiem Kaczanowskim i kilkoma kolegami wymienili rozbite drzwi do zakrystii i naprawili zerwany dach wiaty modlitewnej. Duża grupa pań – siostry jadwiżanki na czele z Matką generalną, parafianki i ukraińskie kursantki języka polskiego oraz organista Jakub – uprzątnęli wnętrze kościoła pokryte całkowicie grubą warstwą pyłu. Serdeczne „Bóg zapłać”!