Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy dzisiaj odpust w historycznej kaplicy w Bodzowie pw. MB Śnieżnej. Gościmy w parafii ks. Łukasza Auguściaka, który przewodniczy odpustowi. Zapraszamy do zobaczenia kaplicy z bliska poprzez udział we Mszach św. lub za pośrednictwem naszej TV, gdzie znajdują się filmiki o niej.
 2. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca w miejsce homilii adoracja Najśw. Sakramentu. Ofiary z tacy lub przesyłane na konto przeznaczone są na kanalizację deszczową dla nowego kościoła.
 3. Miesiąc sierpień jest miesiącem modlitwy o trzeźwość narodu. Niech zachętą do walki z nałogami będzie dla nas przykład powstańców warszawskich. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach naszego kraju i o naszej Ojczyźnie, która stale potrzebuje świadomych patriotów walczących o wolność ducha.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • w środę – wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zakończenie Krakowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. O 1800 Msza św. zbiorowa, odprawiana w wielu intencjach, do której intencje można dopisywać także przed samą Mszą św.
  • w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy. Od 1700 do 1800 adoracja wynagradzająca
  • w piątek – od 1700 do 1800 adoracja w „ciszy serca”
  • w sobotę – święto NMP Kalwaryjskiej.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika KL Auschwitz.
 7. Zapraszamy na 73. pieszą pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej od 18 do 21 sierpnia. Wyruszamy w czwartek (18.08) po Mszy św. o 700. Chętni powinni się zapisać w zakrystii, aby móc zarezerwować miejsce na nocleg.
 8. W nowym, dwutygodniowym numerze tygodnika „Wzgórze serc” znajdziemy omówienie zniszczeń spowodowanych przez nawałnicę na sześciu budynkach kościelnych. Dotyczy to też wejścia do starego kościoła, gdyż po lewej stronie została naruszona konstrukcja szklana. Dziękuję naszym inżynierom nadzorującym budowę, z Rady Budowy i z Rady Ekonomicznej za stałe, praktycznie codzienne narady nad sytuacją. Jesteśmy po wizycie likwidatorów z ubezpieczalni i realizujemy dalsze kroki w tym względzie. Taca z ostatniej niedzieli na naprawy szkód wyniosła 3.346 zł, a zbiórka do puszek „Caritas” 1.689 zł. Bóg zapłać. Jest już dostępne konto parafialnego „Caritas”, na które można przelewać wsparcie dla potrzebujących.
 9. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z mediów parafialnych i z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.
 10. Są dwie możliwości wsparcia misji. Pierwsza to „Akcja św. Krzysztof: 1 gr. za 1 km”. Natomiast w piątek (19 VIII) odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci (sprzęt RTV, AGD, komputery), której dochód będzie przeznaczony na wsparcie polskich misjonarzy na Wschodzie i siostry loretanki. Sprzęt prosimy złożyć pod wiatą z tyłu kościoła w Pychowicach lub przy OSP Kostrze w godz. 1700-2100. Informujemy, że na św. Krzysztofa zebraliśmy do puszek na transport misyjny MIVA 1.161 zł.
 11. Witamy serdecznie pośród nas gości wakacyjnych. Cieszymy się, że modlicie się z nami. A naszym parafianom udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej. Wykorzystajmy czas wakacji na polepszenie kontaktu z Bogiem poprzez częstszą modlitwę, w tym systematyczne Msze św.