Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. To znak, że trzeba się spieszyć, aby dobrze wykorzystać czas duchowego przygotowania do Świąt, w tym dobrze skorzystać z najważniejszego przygotowania adwentowego, czyli sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi 15 min. przed każdą Mszą św. (aby w miarę możliwości zdążyć przed Liturgią Słowa) oraz w czasie nabożeństw.
 2. Z okazji Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie jest zbiórka do puszek Caritas. Na Mszy św. o 1200 w Pychowicach przygotowanie rodzin do I Komunii św. Mamy nadzieję gościć dzisiaj po Mszy św. o 1000 w Kostrzu oraz 1030 i 1200 w Pychowicach św. bpa Mikołaja. Ks. Robert od dziś do wtorku głosi rekolekcje adwentowe w Białym Kościele.
 3. Dziś jest także niedziela adoracyjna, a ofiary z tacy lub przesyłane na konto przeznaczone są na murek oporowy od wschodniej strony nowego kościoła. W listopadzie na ten cel zebrano na tacę i w kopertach 10.290 zł, a Róże z Pychowic przekazały 1000 zł. Ks. J. Ryłko wydał książkę pt. „Na granicy czasu i wieczności”, która jako cegiełka na budowę 50 zł (+) jest do nabycia w zakrystii.
 4. Poświęcone opłatki są dostępne w zakrystii, w domu Sióstr Jadwiżanek, w sklepach państwa Szczypczyków na ul. Sodowej i Skalicy, państwa Starowiczów na ul. Jemiołowej, państwa Stryszowskich na ul. Dąbrowa. Ofiara z opłatków jest przeznaczona na budowę kościoła.
 5. Roraty - Msze św. ku czci Matki Bożej są od poniedziałku do soboty w Pychowicach o 700 i w Kostrzu o 650. Zapraszamy z lampionami. Dla niemogących przyjść „TV Od Serca” transmituje roraty, a później jest możliwość wysłuchania Ewangelii jako duchowego minimum adwentowego „pokarmu Słowa Bożego”. Dla młodych trwa konkurs „Opowiadania św. dziadka Joachima”.
 6. Z okazji zbliżających się Świąt wspieramy ubogich z naszej parafii w formie artykułów spożywczych, dobrowolnych datków oraz nabycia wigilijnej świecy „Caritas” w cenie 10 zł.
 7. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – wspomnienie św. bpa Mikołaja.
  • w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek (8 XII) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O 1200 w Pychowicach włączmy się w adorację w ramach Godziny Łaski, czyli wyjątkowej godziny w całym roku, w której Matka Boża w szczególny sposób wysłuchuje wszystkich próśb. O 1700 w Kostrzu dodatkowa Msza św., w tym dla rodzin z dziećmi przygotowującymi się do 1-ej Komunii św. Od 1700 w Pychowicach godzinna adoracja wynagradzająca, a po Mszy św. adoracja rodziców za swoje dzieci animowana przez ruch „Matki w Modlitwie” obchodzące 8. rocznicę ich działania w naszej parafii. Dziękując im za posługę duchową życzymy obecności wielu odważnych mam.
  • w piątek –  od 1700 do 1800 adoracja w ciszy.
 8. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 9. Za tydzień na Mszy św. o 1000 w Kostrzu i o 1030 w Pychowicach przyjęcie do Róży Męskiej.
 10. W piątek zapraszamy pary na cykliczne, comiesięczne spotkanie Randki małżeńskie „z tańcem i różańcem”. Rozpoczęcie Mszą św. o 1800, a po niej rozmowy, godzina tańca i dziesiątek różańca.
 11. Ponieważ zużył się rzutnik w Pychowicach zakupiono nowy w cenie 2.050 zł. Ze względu na ceny ciepła informujemy, że kościół w niedzielę jest ogrzewany nagrzewnicą na ropę przed Mszami św. W tygodniu włączane są „słoneczka” na prąd z uwzględnieniem ilości modlących się. Osoby zainteresowane większym ciepłem zapraszamy do siadania pod promiennikami. Duże straty ciepła powoduje systematycznie niezamykane drzwi zarówno kościoła, jak i do oratorium.