Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś powinien się odbyć opłatek parafialny połączony z Jasełkami. W dobie pandemii musieliśmy z nich zrezygnować. W zamian zapraszamy do oglądnięcia parafialnych „Jasełek” nakręconych przez naszą TV na kanale odserca.tv. Dodatkowo w środę, na 1900, zapraszamy na parafialne spotkanie w kościele w Pychowicach połączone z poświęceniem tablicy dedykowanej ks. Mroczkowi oraz jego towarzyszom oraz oglądnięcie nowego spektaklu naszej młodzieży pt. „Król”.
 2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę lub przelewem, które z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczone są na budowę nowego kościoła.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w środę (5 I) – wspominamy 80. rocznicę śmierci męczeńskiej w KL Auschwitz Sługi Bożego ks. Ludwika Mroczka, salezjanina, który został aresztowany przez Niemców m.in.za duszpasterstwo w Pychowicach. Modlimy się o jego rychłą beatyfikację. Zapoznajmy się z jego biografią oglądając filmy o nim na kanale naszej TV: „Perła Pychowic” oraz wywiad z jego bratanicą „Rozmowa od serca z Krystyną Nycz”. W tych dniach ukaże się najnowsza produkcja „Do nieba przez piekło Auschwitz. Męczeństwo ks. Ludwika”.
  • w I. czwartek (6 I) – uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. jak w niedzielę. Taca z Trzech Króli przeznaczona jest tradycyjnie na misje. Na Trzech Króli i na kolędę oratorium przygotowało zestawy kadzidła z węgielkiem i kredy, które są dostępne z tyłu kościoła. Dobrowolne ofiary wesprą działalność oratorium. Od 1700 do 1800 adoracja, na której modlimy się też w intencji powołań.
  • w I. piątek – przed południem odwiedziny chorych. Praktykujących 1-e piątki, również z Kostrza gdzie będzie Msza św. kolędowa, zapraszamy do Pychowic na adorację z możliwością spowiedzi od 1700 do 1800, a potem na Mszę św. o 1800. Pamiętajmy, że istotą 1-ch piątków jest udział we Mszy św. i Komunia św. wynagradzająca, a spowiedź może być kilka dni wcześniej.
 4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Za tydzień święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 6. W poniedziałek rozpoczynamy nową, dwojaką kolędę. Rodziny mogą przyjąć kapłana w swoim domu według zaproponowanego grafiku zgłaszając to do parafii. Rodziny obawiające się tego typu wizyty zapraszamy na kolędową Mszę św. o 1800 do kaplicy w Kostrzu, a potem do kościoła w Pychowicach, także zgodnie z zaproponowaną ulicą. Są też dla obu grup wyznaczone dni dodatkowe. Rozkład Kolędy jest na naszej stronie oraz jako osobny druk. Zwracamy uwagę, że Msze św. zaczynają się od Kostrza, natomiast wizyty od Pychowic.
 7. Pamiętajmy o przestrzeganiu wskazań związanych z pandemią.
 8. Zapraszamy 6 stycznia do wzięcia udziału w „Orszaku Trzech Króli”. Wyruszy on z „Wiosek Świata” ul. Tyniecka 39 (seminarium salezjańskie) o 915 i przejdzie do kościoła św. Stanisława Kostki na Dębnikach na Mszę św. o 1000. Po niej przejdzie na krakowski rynek. Zgodnie z przepisami Orszak nie może liczyć więcej niż 100 osób. Stąd chętni z naszej parafii, w tym kadeci z Akademii Rycerskiej wezwani tradycyjnie do ochrony króla, zapisują się u ks. Roberta. Pozostałych prosimy o towarzyszenie Orszakowi w przepisowej odległości.
 9. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym gazet znajdujących się przy wejściu do kościoła. Jest nowy numer „U Bożego Serca” oraz „Wzgórza serc”, w którym znajdziemy m.in. przypomnienie szczegółów odnośnie przebiegu tegorocznej kolędy.