Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w środę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w czwartek – od 1700 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową
  • w piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. 1700 do 1800 adoracja. Wieczorem Msze św. zbiorowe za cierpiących w czyśćcu (wypominkowe). Dzień Babci.
  • w sobotę –– wspomnienie bł. Laury Vicuna, wychowanki salezjańskiej. Dzień Dziadka.
 2. Solenizantom i jubilatom tygodnia, w tym babciom i dziadkom w Dniu ich święta, życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Judaizmu, a po nim Tydzień Jedności Chrześcijan (szczegółowy rozkład znajdziemy we „Wzgórzu Serc” oraz na naszej stronie tutaj).
 4. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka. W kaplicy w Kostrzu o 1000 Msza św. prymicyjna naszego parafianina, ks. Krzysztofa Borysa.
 5. Kontynuujemy nową kolędę, czyli spotkanie duszpasterskie w domu lub w kościele. Rodziny mogą przyjąć kapłana w swoim domu według zaproponowanego grafiku zgłaszając to do parafii i uzgadniając z danym księdzem dzień wizyty. Spotkanie przy kościele w Pychowicach dla całych rodzin zaczyna się Mszą św. o 1800 w intencji zaproszonych rodzin i rodzin odwiedzanych danego dnia przez księży. Zapraszamy przynajmniej przedstawiciela rodziny również według grafiku zaproponowanego przez parafię. Wtedy pozostali domownicy mogą dołączyć się do Mszy św. poprzez transmisję TV Od Serca. Jeśli będzie tylko reprezentant rodziny, to dostaje on instrukcję duszpasterską do przeprowadzania spotkania rodziny w domu. Rozkład kolędy jest na naszej stronie internetowej pychowicesdb.pl oraz jako osobny druk. Istnieje możliwość spotkań w dodatkowych terminach. Przypominamy, że są dwie różne tabele kolędy – przy kościele lub w mieszkaniu oraz że w czasie kolędy Msze św. cykliczne są w Pychowicach i w Kostrzu o 700 rano. Po nich otwarta jest kancelaria.
 6. Pamiętajmy o przestrzeganiu wskazań związanych z pandemią.
 7. Rada Dzielnicy VIII przesłała do informacji parafian projekt rozbudowy ul. Słońskiego i połączenia jej z ul. Ćwikłową. Zaprojektowano brakujący, krótki, odcinek drogi, który zapewni dojście lub dojazd do szkoły i kościoła. Projekt jest w trakcie uzgodnień. Szczegóły w tygodniku.
 8. Młodym rozpoczynającym ferie zimowe życzymy udanego wypoczynku pod opieką Boga i aniołów stróżów, o co módlmy się przez najbliższe dwa tygodnie.
 9. Oratorium dziecięce zaprasza dzieci i rodziców w sobotę, 22 stycznia b.r., na wyjazd do Snowlandii i na tor saneczkowy w Zakopanem. Zapisy do wieczora. Informacje z tyłu kościoła i na stronie Natomiast ministranci i lektorzy planują wyjazd do Witowa. Informacje u ks. Marka.
 10. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym prasy katolickiej wyłożonej z tyłu kościoła. Nasza TV opublikowała nowy teatr naszej telewizji pt. „Przychodzący król”. Zapraszamy tutaj!