Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Miesiąc sierpień jest miesiącem modlitwy o trzeźwość narodu. Niech zachętą do walki z nałogami będzie dla nas przykład obrońców Ojczyzny z 1920 r. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach naszego kraju i o naszej Ojczyźnie, która stale potrzebuje świadomych patriotów walczących o wolność ducha.
 2. Już dziś zapraszamy na odpust w kaplicy w Kostrzu pw. MB Częstochowskiej w niedzielę, 28 sierpnia. Zachęcamy do pójścia do kaplicy pieszo, aby w ten sposób odbyć małą pielgrzymkę na naszą „parafialną Jasną Górę”. Zapraszamy do zobaczenia kaplicy z bliska poprzez udział we Mszach św. lub za pośrednictwem naszej TV, gdzie znajdują się filmy na jej temat. Dziękujemy też parafianom, którzy animowali odpust w Bodzowie i którzy stale animują nabożeństwa w tamtejszej kaplicy.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Ponieważ każdy katolik powinien tego dnia uczestniczyć we Mszy św., dlatego są one jak w niedziele. Na każdej z nich będziemy święcić owoce, zioła i kwiaty. Rozpoczynamy Nowennę do  Wspomożycielki. Tego dnia obchodzimy też 64. rocznicę powstania naszej parafii (utworzona w 1958 r.) oraz 102. rocznicę „Cudu nad Wisłą”.
  • we wtorek – dzień urodzin św. Jana Bosko (w 1815 r.)
  • w środę – święto św. Jacka, kapłana, patrona m.in. Salezjańskiej Inspektorii Krakowskiej, Archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Powierzajmy jego opiece nasze działania, w tym te prowadzone na rzecz młodzieży i ewangelizacji
  • w czwartek – od 1700 do 1800 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową
  • w piątek (3. miesiąca) – od 1700 w Pychowicach comiesięczne nabożeństwo za zmarłych cierpiących w czyśćcu z salezjańskimi modlitwami ćwiczenia dobrej śmierć, a po nim, o 1800, wieczorna Msza św. za tych zmarłych (w ramach wypominków rocznych)
  • w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia, w tym poprzedniemu ks. proboszczowi Jackowi Ryłce,  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. W czwartek (18 VIII), po Mszy św. porannej, wyrusza z naszej parafii 78. piesza pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej pod przewodnictwem ks. Jana i animatorów parafialnych. Pielgrzymi będą wędrować do Maryi wypraszając łaski dla naszej parafii. Dziś ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę w zakrystii. Inni pielgrzymi mogą przyjeżdżać na 700 na Mszę św. i na „Dróżki” w piątek i sobotę. Ze względów organizacyjnych zapraszamy do zapisania się obu grup pielgrzymich w zakrystii lub mailowo.
 6. Po licznych konsultacjach na ostatnim spotkaniu Rady Budowy zapadła decyzja niezbędnego remontu szklanej ściany nad wejściem do kościoła oraz całego dachu uszkodzonych przez nawałnicę. Wybite dziury w dachu zostały już fachowo naprawione. Projekt przedniej strony elewacji wisi przy wejściu do kościoła. Podobnym wyzwaniem jest dach kaplicy w Kostrzu. Trwa dopracowywanie rozwiązań inżynierskich.
 7. W piątek (19 VIII) odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci (RTV, AGD, komputery), której dochód będzie przeznaczony na wsparcie polskich misjonarzy na Wschodzie i siostry loretanki. Sprzęt prosimy złożyć pod wiatą z tyłu kościoła w Pychowicach lub przy OSP Kostrze w godz. 1700-2100.
 8. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym w parafialnych oraz z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.
 9. Witamy serdecznie pośród nas gości wakacyjnych. Cieszymy się, że modlicie się z nami i zapraszamy w przyszłości. A naszym parafianom udającym się na wakacje życzymy opieki Bożej.