Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Miesiąc sierpień jest miesiącem modlitwy o trzeźwość narodu. Niech zachętą do walki z nałogami będzie dla nas przykład obrońców Ojczyzny. Pamiętajmy w modlitwach o obrońcach naszego kraju i o naszej Ojczyźnie, która stale potrzebuje świadomych patriotów walczących o wolność ducha.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej. Na Mszach św. ponowienie ofiarowania się Sercu Niepokalanej
  • w środę – święto św. Bartłomieja, apostoła. Comiesięczne wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy na 1700 na nabożeństwo maryjne z procesją różańcową wokół kościoła z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do szklanej kuli przy drzwiach kościoła. W tych intencjach będzie o 1800 Msza św.
  • w czwartek – od 1700 do 1800 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową
  • w piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej oraz wspomnienie bł. Zefiryna Namuncura, wychowanka salezjańskiego, którego relikwie przechowujemy w naszym kościele. Od 1700 do 1800 adoracja w „ciszy serca”.
  • w sobotę – wspomnienie św. Moniki.
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 4. W przyszłą niedzielę Dzień Dziękczynienia za świat stworzony. W naszej parafii jest odpust w kaplicy pw. MB Częstochowskiej w Kostrzu, o 1030, pod przewodnictwem ks. Mariana Gruszczyka z Saltromu z Dębnik, z ul. Różanej. Będzie on nowym katechetą klas starszych w Kostrzu. Odpust będzie też okazją do dorocznego święta OSP Kostrze. Zachęcamy do pójścia do kaplicy pieszo, aby w ten sposób odbyć małą pielgrzymkę na naszą „parafialną Jasną Górę”. Zapraszamy też do zobaczenia kaplicy z bliska poprzez udział we Mszach św. lub za pośrednictwem naszej „TV Od Serca”. Taca z tej niedzieli, w tym z odpustu, przeznaczona będzie na remont dachu kaplicy, które wymaga naprawy. O 1500 rozpocznie się piknik odpustowy organizowany przez OSP i Klub Kostrze przy remizie.
 5. 4 Dziękujemy tym, którzy animowali i uczestniczyli w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę i do Kalwarii Zebrzydowskiej, w tym Grupie Odpowiedzialnych na kalwaryjskich drużkach - ks. Janowi, przewodnikowi pielgrzymkowemu Stefanowi Sobeldze, który po raz 29. poprowadził grupę kalwaryjską oraz Albinie Myszce, Annie Michorczyk, Katarzynie Ficie i Mariuszowi Pitkowi. Dziękujemy też tym którzy przekazali elektrośmieci na cel misji.
 6. Salezjański Wolontariat Misyjny, z okazji 25-​lecia istnienia, zaprasza w przyszłą niedzielę darczyńców, wolontariuszy i wszystkich przyjaciół do Wiosek Świata na Dzień Wdzięczności. Spotkanie zaczyna się o 1100, a Piknik z misyjnymi atrakcjami o 1400. Program w naszych mediach.
 7. Korzystajmy z mediów parafialnych. Dziś ukazało się nowe „Wzgórza serc”, które wraca do cyklu tygodniowego. Korzystajmy z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.
 8. W tych dniach odszedł z naszej Wspólnoty parafialnej śp. Józef Różak. Wieczny odpoczynek…