Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia za świat stworzony. W odnowionej w czasie wakacji z inicjatywy s. Magdaleny salce oratoryjnej na ścianach przedstawionych zostało Siedem Dni stworzenia w wykonaniu siostry. Zapraszamy do oglądnięcia tego dzieła dzisiaj po Mszach św.
 2. Dziś przeżywamy również odpust w kaplicy w Kostrzu pw. MB Częstochowskiej. Dziękujemy Bogu i Maryi za Ich opiekę nad nami oraz za tych, którzy budowali kaplicę i którzy obecnie o nią dbają. Jest to też okazja do dorocznego święta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kostrzu. Zapraszamy odważnych parafian w szeregi straży, w tym dzieci od 8 roku życia i młodych od 12. roku życia do Dziecięcej lub Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Od 1500 zapraszamy na piknik odpustowy organizowany przez OSP i Klub Kostrze przy remizie. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont dachu kaplicy, które wymaga naprawy.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie  męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w środę – Dzień Solidarności i Wolności. Z okazji ostatniego dnia miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Bosko w int. parafian, dobrodziejów budowy kościoła i za Rodzinę salezjańską
  • I-y czwartek – modlimy się o powołania. Animowana przez Straż Honorową Godzina Święta w Pychowicach od 1700, w Kostrzu po Mszy św.
  • I-y piątek – okazja do spowiedzi w Pychowicach na Mszy św. porannej oraz od 1700 (wraz z adoracją), a w kaplicy w Kostrzu od 1600. Spowiadać się można także w dni przed 1-ym piątkiem, a w sam 1-y piątek chodzi o przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Przed południem odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  • I-a sobota – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła. Nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach pięciu pierwszych sobót, o 700 w Pychowicach i w Kostrzu.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Od czwartku 1 września powraca roczny rozkład Mszy św., czyli w Pychowicach niedzielna Msza św. o 1030, a w Kostrzu - niedzielna Msza św. o 1000 i 1600 oraz Msze św. w tygodniu o 1700. Msze św. w kaplicy w Bodzowie o 1015 będą do końca września. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca jest adoracja, a taca inwestycyjna przeznaczona jest na kanalizację deszczową przy nowym kościele.
 6. Również 1 września rozpoczniemy Nowy rok szkolny prosząc o Boże błogosławieństwo dla dzieci z ich bliskimi oraz dla nauczycieli i pracowników szkół. Msza św. dla SP w Kostrzu będzie dla kl. 4-8 o 800, a dla kl. 1-3 o 930, a dla SP w Pychowicach będzie dla kl. 4-8 o 815, a dla kl. 1-3 o 1015.
 7. Pod koniec sierpnia nastąpiła zmiana w obsadzie katechetycznej w parafii. Zgodnie z decyzją przełożonych s. Agnieszka ucząca w Pychowicach i ks. Karol Nadratowski uczący w Kostrzu przeszli do innych miejsc. W Kostrzu będą uczyli: kl. 6-8 ks. Marian Gruszczyk sdb z SALTROM-u na Dębnikach, a kl. 5-e p. Marta Łopatowska. W Pychowicach ks. Marek obejmie klasy po s. Agnieszce.
 8. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. W naszych mediach znajdziemy kolejne zaproszenia kierowane do nas, w tym do korzystania z Poradni rodzinnej prowadzonej przez Fundację Towarzyszenie Rodzinie oraz ze studiów podyplomowych z duszpasterstwa rodzin na UPJP2, jak również zaproszenie na 30. Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę, 11 września, od 900 do 1400.
 9. Salezjański Wolontariat Misyjny, z okazji 25-​lecia istnienia, zaprasza dziś do Wiosek Świata na Dzień Wdzięczności. Rozpoczęcie o 1100, a Piknik misyjny od 1400. Natomiast SALOS-Kraków zaprasza na otwarte turnieje w piłkę nożną w tym tygodniu. Program w naszych mediach.
 10. Msza św. za zmarłych pielgrzymów kalwaryjskich z naszej parafii odbędzie się 20 XI, o 1200.
 11. W tych dniach odeszła z naszej Wspólnoty parafialnej śp. Genowefa Świątek. Wieczny odpoczynek…