Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj, z okazji pierwszej niedzieli miesiąca, taca inwestycyjna przeznaczona jest na kanalizację deszczową do nowego kościoła. Na ten cel w tym miesiącu uzbieraliśmy z kopert i tacy 8 230 zł. Dochodzi do tego prawie 10 tys. zł z comiesięcznych przelewów. Natomiast w ostatnią niedzielę zebraliśmy na tacę na remont dachu kaplicy w Kostrzu 4 088 zł. Dziękujemy Róży z Bodzowa za odpustowy dar ołtarza w kwocie 1 000 zł na remonty starego kościoła po nawałnicy.
 2. Od 1. września powrócił roczny rozkład Mszy św., czyli w Pychowicach niedzielna Msza św. o 1030, a w Kostrzu - niedzielna Msza św. o 1000 i 1600 oraz Msze św. w tygodniu o 1700. Msze św. w kaplicy w Bodzowie o 1015 są do końca września. W każdy czwartek i piątek, od 1700 do 1800, w Pychowicach są adoracje. Spowiadamy w czasie nabożeństw i 15 min. przed rozpoczęciem każdej Mszy św., aby spowiadający się w miarę możliwości zdążyli przyjąć pokarm Słowa Bożego.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w 1. środę – przez wstawiennictwo św. Józefa polecamy Bogu Kościół i świat
  • w 2-i czwartek – święto Narodzenia NMP. Od 1700 adoracja wynagradzająca, a po Mszy św. godzinna adoracja rodziców za swoje dzieci, animowana przez grupę „Matki w modlitwie”
  • w piątek – Adoracja Najśw. Sakramentu od 1700 do 1800.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Wyjątkowo w 3. sobotę miesiąca (a nie w 2. piątek), czyli 17 IX, ruszają po przerwie wakacyjnej comiesięczne Randki małżeńskie z tańcem i różańcem adresowane do poszukujących prawdziwej miłości Boga i bliźniego par, małżeńskich, narzeczeńskich oraz związków niesakramentalnych. Wyjazd na Randki o 1630 spod kościoła w  Pychowicach. Chętnych prosimy o kontakt z prowadzącymi.
 6. W przyszłą niedzielę (11 IX) spotkaniem organizacyjnym rozpoczynamy cykl przygotowań do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. Zapraszamy rodziców dzieci z Pychowic na Mszę św. o 1200 w kościele parafialnym, a rodziców dzieci z Kostrza na Mszę św. o 1600 do kaplicy.
 7. W tym miesiącu ruszają młodzieżowe i dziecięce grupy duszpasterskie. Dla wszystkich grup wiekowych jest oratoryjna Grupa teatralna. Jej kierownictwo po s. Agnieszce objęła p. Aneta Słowińska. Zapisy w zakrystii lub u katechetów. Chłopców młodszych zapraszamy do ministrantów, a starszych do lektorów. Młodzież od 13. roku życia zapraszamy do Scholi młodzieżowej oraz do Oratorium młodzieżowego 13+, które będzie w piątki, od 1900 do 2100. Zgłoszenia u ks. Marka. Dziś ruszają tez scholki – dziewczęca „Boże kwiatki” w Pychowicach na Mszy św. o 1200, a w kaplicy w Kostrzu rodzinna „Miriam” na Mszy św. o 1000. Planujemy też w tym miesiącu wznowić działalności Oratorium dziecięcego przy kościele w Pychowicach. Chętnych z klas 1-4 prosimy o zapisy w zakrystii lub o kontakt z ks. Janem (kom.: 721 544 452). Warunkiem otwarcia oratorium jest udział co najmniej 12 dzieci. Przypominamy, że do salek oratoryjnych w tygodniu mają wstęp tylko dzieci i wychowawcy. Dla rodziców jest dzwonek. Do zakrystii proszę przychodzić od tyłu kościoła lub przez prezbiterium. Z toalet można korzystać tylko w czasie Mszy św., gdy nie ma tam dzieci szkolnych.
 8. Dziękujemy ks. Kazimierzowi, ks. Markowi, ks. Janowi i s. Agnieszce za animację wyjazdów wakacyjnych, a p. Aleksandrowi Barabaś z żoną Anną za wykonanie prac elektrycznych przy dzwonnicy w Pychowicach. Dziękujemy tym, którzy włączyli się czynnie w animację odpustu w kaplicy w Kostrzu pw. MB Częstochowskiej, w tym Grupie Animatorskiej, przygotowującej wystrój kaplicy, Straży Honorowej, OSP Kostrze. Różom różańcowym dziękujemy za dar ołtarza, czyli zestaw świec. Dodatkowo dziękujemy OSP z Klubem Kostrze za zorganizowanie pikniku.
 9. Zebranie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek, 27 IX, o 1845, w oratorium.
 10. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.