Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
 2. Rozpoczyna się też 12. Tydzień Wychowania pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6)”. Pomoce do jego przeżycia znajdują się na stronie tydzienwychowania.pl. W tygodniku „Wzgórze serc” znajdziemy list Episkopatu na ten tydzień oraz inne propozycje.
 3. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania nowych kandydatów z kl. VII i VIII rozpocznie się w sobotę (17 IX), w święto św. Stanisława Kostki, czyli w parafialny Dzień Młodzieży. Na Mszę św. o 1800 zapraszamy także pozostałą odważną młodzież naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania. Bierzmowanie jest planowane na 17 czerwca (sobota), o 1800. Sakramentu udzieli bp Robert Chrząszcz.
 4. Dziś rusza przygotowanie do I. Spowiedzi i I. Komunii Św. dla Pychowic w kościele na Mszy św. o 1200, a dla Kostrza w kaplicy o 1600. Odpowiedzialni są s. Magdalena oraz ks. Jan.
 5. Zapraszamy młodych do grup parafialnych. Dla dzieci trwają zapisy do oratorium dziecięcego. Dla dziewczynek są scholki w Pychowicach oraz Kostrzu (tu rodzinna), dla których spotkania są godzinę przed Mszami św., czyli w Kostrzu o 900, a w Pychowicach o 1100. Chłopców młodszych zapraszamy do ministrantów, a starszych do lektorów. Młodzież od 13. roku życia zapraszamy do piątkowego Oratorium młodzieżowego 13+ oraz do Scholi młodzieżowej. Dla wszystkich grup wiekowych rusza też z zajęciami Grupa teatralna. Zapisy w zakrystii lub u katechetów.
 6. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – w kaplicy w Kostrzu od 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Rity
  • w wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę – święto Podwyższenia Krzyża Św. (rozpoczyna się tygodniowy odpust w Mogile)
  • w czwartek – wspomnienie MB Bolesnej. Rozpoczyna się nowenna do MB Wspomożycielki. Od 1700 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową
  • w piątek (3. miesiąca) – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. W Pychowicach comiesięczne nabożeństwo za zmarłych cierpiących w czyśćcu z salezjańskimi modlitwami ćwiczenia dobrej śmierć, a po nim, o 1800, wieczorna Msza św. za tych zmarłych (w ramach wypominków rocznych). Msza św. za zmarłych jest też w kaplicy w Kostrzu.
 7. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 8. W sobotę, pod kierunkiem ks. Kazimierza, odbędzie się autokarowa parafialna pielgrzymka do Sanktuarium fatimskiego w Zakopanym. Również wyjątkowo w tę sobotę są Randki małżeńskie z tańcem i różańcem adresowane do par małżeńskich, narzeczeńskich i związków niesakramentalnych. Wyjazd na Randki o 1630 spod kościoła w  Pychowicach. Informacje u animatorów.
 9. W przyszłą niedzielę przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Zgodnie z dekretem naszego arcybiskupa Marka taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz duszpasterstwa młodzieżowego. 60% kwoty jest na Młodzieżowy Fundusz Dekanalny, a 40% na Młodzieżowy Fundusz Parafialny. Przy tej okazji przypominamy, że nasza parafia przeznacza stale w budżecie kwotę na działalność oratorium młodzieżowego i dziecięcego.
 10. We wtorek 27 IX, o 1845, w oratorium zebranie Rady Parafialnej. Zapraszamy radców.
 11. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.