Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Na koniec Tygodnia Wychowania chciejmy pamiętać o ogromnej sile oddziaływania mediów na życie człowieka, w tym młodego. Nie zostawiajmy zatem samych dzieci w sieci mediów, aby ich ktoś nie złowił i nie zniszczył. Mówi o tym m.in. broszurki „Dzieci w sieci” i „Młodzież w sieci” wyłożone z tyłu kościoła oraz strony www: rodzice.com i twojasprawa.org.pl. Dziękujemy za wytrwałą pracę w dziele ewangelizacji naszym mediom parafialnym i tym, którzy je tworzą – mediom drukowanym czyli dwumiesięcznikowi „U Bożego Serca”, tygodnikowi „Wzgórze serc”, „Wiadomościom oratoryjnym” oraz mediom w sieci czyli TV Od Serca, stronie pychowicesdb.pl, parafialnemu Facebookowi i Instagramowi. Zapraszamy chętnych, w tym informatyków, do współpracy. Korzystajmy z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła, aby rozwijać wiarę i wiedzę religijną. Dla dzieci są miesięczniki „Mały Gość Niedzielny” i „Staś”.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Fundusz duszpasterstwa młodzieżowego. 60% kwoty jest na Młodzieżowy Fundusz Dekanalny, a 40% na Młodzieżowy Fundusz Parafialny.
 3. Wczoraj, w wigilię święta św. Stanisława Kostki, ruszył kolejny Rok oratoryjny. Zapraszamy młodych do grup parafialnych. Dla dziewczynek są scholki w Pychowicach oraz Kostrzu (tu rodzinna), dla których spotkania są godzinę przed Mszami św., czyli w Kostrzu o 900, a w Pychowicach o 1100. Chłopców młodszych zapraszamy do ministrantów, a starszych do lektorów. Dla dzieci kl. 1-4 rusza jutro, o .1530, oratorium dziecięce. Spotkania młodych z kl. 5-7 są w środy, 1900-2100. Młodzież od kl. 8 zapraszamy do piątkowego Oratorium młodzieżowego od 1900-2100oraz do Scholi młodzieżowej. Dla wszystkich grup wiekowych rusza też z zajęciami Grupa teatralna. Zapisy w zakrystii lub u katechetów.
 4. W święto św. Stanisława do Liturgicznej Służby zostało przyjętych 7 nowych lektorów i 7 ministrantów. Życząc im odważnej służby Bożej gratulujemy im, ich najbliższym i ks. Markowi.
 5. W wychowaniu dzieci powinni w pełni uczestniczyć mężczyźni. Stąd w sobotę (24 IX) odbędzie się kolejne męskie „Oblężenie Jasnej Góry” pod hasłem „Wspólna droga”. Zapraszamy odpowiedzialnych mężczyzn od poniedziałku do piątku włącznie, w godz. 2000-2100, do oratorium w Pychowicach, na wspólne warsztaty w łączności z Jasną Górą. Szczegółowe informacje znajdziemy w naszych mediach. Zapisy w parafii dziś lub najpóźniej jutro.
 6. Zapraszamy mamy w sobotę, od godz. 9.15, do Tyńca, na rekolekcje „Matek w modlitwie”.
 7. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – święto św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy
  • w środę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • w czwartek – wspomnienie bł. Józefa Calasanza, sdb. Od 1700 adoracja wynagradzająca
  • w piątek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny. Od 1700 do 1800 Adoracja Najśw. Sakramentu
  • w sobotę – comiesięczne wspomnienie Wspomożycielki Wiernych. O 1700 nabożeństwo maryjne z procesją różańcową wokół kościoła z odczytaniem próśb i podziękowań składanych do szklanej kuli przy drzwiach kościoła. W tych intencjach będzie o 1800 Msza św.
 8. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 9. Zbliża się październik, miesiąc różańcowy. W sobotę, od 1000, jest pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik jako dziękczynienie za beatyfikację bł. Pauliny Jaricot. W przyszły poniedziałek (26 IX), po Mszy św. o 1800 w Pychowicach, spotkanie zelatorów Róż.
 10. We wtorek 27 IX, o 18.45, w oratorium zebranie Rady Parafialnej. Zapraszamy radców.