Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś obchodzony jest Dzień Migranta. Dziś kończą się tegoroczne Msze św. w kaplicy w Bodzowie.
 2. Od soboty (1 X) rozpoczynamy codzienne nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach, które są w Pychowicach o 1715; w kaplicy w Kostrzu w tygodniu o 1630 i w niedziele o 1530; w kaplicy w Bodzowie o 1800. Dla młodych będą do zbierania samokontrolki. Osoby chcące rozwijać swoje życie modlitewne, pomóc sobie i innym zapraszamy w szeregi Żywego Różańca – do Róż męskich lub żeńskich, Róży rodzinnej lub Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci. W przyszłą niedzielę na 1700 zapraszamy do Pychowic na procesję różańcową wokół kościoła z okazji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  • w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w czwartek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Od 1700 do 1800 adoracja NS
  • w piątek – wspomnienie św. Hieronima - i z okazji ostatniego dnia miesiąca – także św. Jana Bosko. Msza św. Rodziny salezjańskiej (sdb, ssw, ADMA) oraz za dobrodziejów budowy kościoła i wszystkich parafian. Od 1700 do 1800 adoracja Najśw. Sakramentu.
  • w 1. sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca, o 700 w Pychowicach i w Kostrzu. O 1000 w Kostrzu comiesięczne spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci. W seminariach salezjańskim na Łosiówce i archidiecezjalnym inauguracja roku akademickiego.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Taca inwestycyjna z pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na kanalizację deszczową wokół nowego kościoła. Przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 6. Dziękujemy za ofiary z tacy na Fundusz Młodzieżowy w wysokości 3.877 zł. Dziękujemy też grupie „Droga odważnych” animującej męskie „Oblężenie Jasnej Góry”.
 7. Dzieci z kl. 1-4 zapraszamy do oratorium dziecięcego – zapisy u katechetów. Rozpoczęły się zapisy na Wycieczkę Oratoryjną w sobotę, 29 IX, do Ludźmierza i na Termy Chochołowskie. Szczegóły na plakatach. Nt. grup młodzieżowych szczegóły znajdziemy w naszym tygodniku parafialnym.
 8. W przyszłą niedzielę obędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. – w Pychowicach na Mszy św. o 1200, w Kostrzu – o 1600.
 9. W poniedziałek, po Mszy św. o 1800 w Pychowicach, spotkanie zelatorów Róż. Natomiast we wtorek (27 IX), o 1845, w oratorium zebranie Rady Parafialnej. Zapraszamy zainteresowanych.
 10. Zapraszamy w sobotę, 8 października, całe rodziny naszej parafii na doroczną Pielgrzymkę śladami Karola Wojtyły Robotnika z Dębnik do Łagiewnik. Tego dnia odbywa się też pielgrzymka  Apostolatu Margaretka do Łagiewnik. Informacje szczegółowe w naszych mediach.
 11. W tych dniach odeszła z naszej Wspólnoty parafialnej śp. Ewa Hełbicka. Wieczny odpoczynek…

ZAPROSZENIE NASZEGO ARCYBISKUPA:

Ukochani Archidiecezjanie!

Nadzwyczajne okoliczności obecnego czasu sprawiają, że zbliżający się miesiąc październik, jako poświęcony szczególnie czci Najświętszej Maryi Panny poprzez odmawianie Różańca Świętego, powinien stać się okazją do noszenia w sercu i powierzania Dobremu Bogu wyjątkowych intencji. Jedną z nich jest błaganie o dar sprawiedliwego pokoju dla umęczonych wojenną napaścią ze strony Federacji Rosyjskiej naszych Braci Ukraińców. Inną jest pragnienie, by w obecnych trudnych czasach modlić się w intencjach naszej Ojczyzny, aby jej teraźniejszość i przyszłość były budowane w duchu miłości i prawdy oraz w zatroskaniu o to dobro wspólne, któremu na imię jest Polska. Dlatego bardzo proszę, by w każdym kościele i kaplicy Archidiecezji Krakowskiej przy licznym udziale wiernych pierwszy z „dziesiątków” koronki różańcowej był ofiarowany w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi za Najdroższą Ojczyznę. Wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia, z serca błogosławię,

Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita Krakowski