Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj obchodzimy w naszym kościele niedzielę różańcową jako szczególne dziękczynienie za beatyfikację Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca. Na 1700 zapraszamy do Pychowic na procesję różańcową wokół kościoła z okazji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej. Jest to święto patronalne Róż Różańcowych, których w naszej parafii jest 11. (żeńskie oraz męska, rodzinna, dziecięca), a zrzeszają one ponad 250 członków. W pierwsze niedziele miesiąca w większości mają one zmianę tajemnic różańcowych. Dziękujemy im za bezcenny wkład modlitewny w życie parafii. Zapraszamy w szeregi Róż oraz na codzienne nabożeństwa różańcowe, które są w Pychowicach o 1730; w kaplicy w Kostrzu w tygodniu o 1630 i w niedziele o 1530; w kaplicy w Bodzowie o 1800.
 2. Dziś w Kościele obchodzona jest „Niedziela Św. Franciszka” rozpoczynająca Tydzień Laudato si’. Osoby chcące włączyć się w projekt "Zielonej parafii" proszone są o zgłoszenie u duszpasterzy.
 3. Z okazji pierwszej niedzieli taca przeznaczona jest na kanalizację deszczową przy nowym kościele. Na ten cel w ubiegłym miesiącu uzbieraliśmy z przelewów, kopert i tacy 22.642 zł. Roboty deszczówki zostały już dokończone i następuje obecnie ich odbiór. Naprawiono też ścianę techniczną nowego kościoła uszkodzoną przez nawałnicę. W Domu parafialnym, budowanym ze środków salezjańskich, zakończone zostało ocieplanie budynku i podłączenie gazu. Ciągle trwają przygotowania do remontów po nawałnicy, którym pilotuje Rada Budowy w przypadku nowych obiektów, a Rada Ekonomiczna w przypadku starych - tu zwłaszcza czeka nas remont generalny szklanej witryny starego kościoła oraz dachu kaplicy w Kostrzu. Dla kaplicy poszukujemy architekta. Szczegóły w tygodniku.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, patrona Straży Honorowej i ekologów
  • w I. środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej oraz bł. Alberta Marvelli, bws. Jest to także dzień szczególnych modlitw za wstawiennictwem św. Józefa, stąd po Mszach św. jest litania.
  • w I. czwartek - modlimy się o powołania. 1700-1800 Godzina św. animowana przez Straż Honorową
  • w I. piątek – wspomnienie NMP Różańcowej. Okazja do spowiedzi w Pychowicach na Mszy św. porannej oraz od 1700 (wraz z adoracją), a w kaplicy w Kostrzu od 1600. Spowiadać się można także w dni przed 1-ym piątkiem, a w sam 1-y piątek chodzi o przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Przed południem odwiedziny chorych z posługą sakramentalną
  • w sobotę – obchodzimy 77. rocznicę poświęcenia kapliczki pw. NSPJ w Pychowicach (1944) i 566. rocznicę objęcia w dzierżawę Pychowic przez Jana Długosza.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. W sobotę (8 X) całymi rodzinami wybierzmy się na kolejną Pieszą pielgrzymkę Śladami Karola Wojtyły Robotnika z Dębnik do Łagiewnik. Tempo przemarszu dostosowane jest do dzieci i osób starszych. Główna grupa z naszej parafii wyrusza wałem wiślanym na Dębniki o 830. Wyjście z kościoła dębnickiego o 930. O 1400, w Centrum św. Jana Pawła II, jest Eucharystia, a o 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego kończąca pielgrzymkę. Tego dnia jest też pielgrzymka Apostolatu Margaretka.
 7. W przyszłą niedzielę w Watykanie odbędzie się kanonizacja Artemide Zattiego, salezjanina, koadiutora, czyli brata zakonnego. Tego dnia, we Mszy św. o 1030, uczestniczą kandydaci do bierzmowania i ich rodzice. Zapraszamy młodych do Grupy Teatralnej i pozostałych grup oratoryjnych.
 8. Trwają zapisy do oratorium dziecięcego. Karty zgłoszenia z pozwoleniem zabierania dzieci ze świetlicy na portierni lub w zakrystii. Zapraszamy też chętnych na wycieczkę do Ludźmierza i term.
 9. Trwa tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego. Dziś strażacy z OSP Kostrze rozdają przy wyjściu z kościoła karty do głosowania oraz ulotki z proponowanymi projektami. Możliwość oddania głosu będzie w sobotę w godz. 1000-1400 w remizie OSP oraz w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem parafialnym i kaplicą w Kostrzu.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności ze Wspólnoty parafialnej Krystyna Sieniawska i Marian Krzyżanowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…