Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś w Watykanie odbywa się kanonizacja Artemide Zattiego, salezjanina, koadiutora, czyli brata zakonnego. Foldery o świętym na stoliku z prasą. We Mszy św. o 1030 uczestniczą kandydaci do bierzmowania i ich rodzice.
 2. Dziś ma miejsce doroczne liczenie wiernych przychodzących na Mszę i przyjmujących Komunię św.
 3. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe, które są w Pychowicach o 1730; w kaplicy w Kostrzu w tygodniu o 1630 i w niedziele o 1530; w kaplicy w Bodzowie o 1800.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Rity w kaplicy w Kostrzu o 1700.
  • w środę – wspominamy bł. Carlo Acutisa, 15-latka, geniusza Internetu.
  • w czwartek – wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera oraz bł. Alexandrinę da Costa, współpracownicę salezjańską (ssw), która 13 lat żyła tylko Komunią św. Od 1700 adoracja wynagradzająca, a po Mszy św. o 1800 adoracja rodziców animowana przez „Matki w modlitwie”.
  • w piątek – wspomnienie św. Małgorzaty Alacoque. Jest ona patronką Straży Honorowej, która gromadzi się na Mszy św. o 1800. Z okazji święta Edukacji Narodowej nauczycielom i wychowawcom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi. 1700-1730 adoracja, a potem różaniec.
  • w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, doktor Kościoła. Rozpoczynamy comiesięczną nowennę do MB Wspomożycielki.
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 2. Za tydzień, w „Dzień Papieski”, będą zbierać do puszek na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 3. Witamy w naszej Wspólnocie parafialnej s. Iwonę Jasińską, jadwiżankę, która z dniem 1 października podjęła się posługi zakrystianki. Życzymy jej owocnej, Bożej służby w kościele parafialnym.
 4. Dziękujemy animującym Niedzielę różańcową i pielgrzymkę Śladami Karola Wojtyły Robotnika.
 5. Od poniedziałku, o 1500, rusza oratorium dziecięce. Karty zgłoszenia z pozwoleniem zabierania dzieci ze świetlicy, w oratorium, na portierni lub w zakrystii. Zapraszamy też chętnych na wycieczkę do Ludźmierza i term. Zapraszamy młodych do Grupy Teatralnej i pozostałych grup oratoryjnych.
 6. W piątek (14 X) zapraszamy pary na Randki małżeńskie „z tańcem i różańcem”. Rozpoczęcie Mszą św. o 1800, a po niej rozmowy, godzina tańca i dziesiątka różańca. Zapraszamy też na wyjazd do Szczyrku.
 7. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Zabierzmy kartki na wypominki i wypiszmy na nich imiona zmarłych, ofiarując im modlitwę Kościoła. Kartki na wypominki roczne, powinny mieć napis „Roczne”, natomiast pozostałe będą oznaczały wypominki listopadowe. Analogicznie wypominki w kaplicy w Kostrzu powinny mieć dopisek „Kostrze”. Składamy je w zakrystii. Za zmarłych w wypominkach listopadowych będziemy się modlić codziennie na różańcu w kościele parafialnym o 1730 i w kaplicy w Kostrzu o 1630. W środy listopada, o 1800, odprawiona będzie za nich Zbiorowa Msza św. Za zmarłych w wypominkach rocznych modlimy się na różańcu w Pychowicach - w każdą niedzielę w ciągu roku - przed trzema pierwszymi Mszami św., a w Kostrzu - przed Mszą św. o 1000. W trzecie piątki miesiąca, o 1800, odprawiona będzie za nich Zbiorowa Msza św. Pamiętajmy, że ofiary powinny być proporcjonalne do rodzaju wypominków oraz ilości wypisanych imion zmarłych. Nasza TV Od Serca przygotowuje po raz kolejny „Wypominki filmowe”. Rodziny, które straciły w tym i w ubiegłym roku swoich bliskich, przesyłają do końca miesiąca mailowo na adres parafii do 3 zdjęć osób zmarłych. „Wypominki filmowe” sprzed dwóch lat można zobaczyć na kanale naszej telewizji parafialnej.
 8. Trwa tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego. Dziś przed świątynią można oddać swój głos na ręce strażaków OSP Kostrze, karta animuje głosowanie oraz doradza nt. projektów.