Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Obchodzimy dziś „Dzień Papieski” połączony ze zbiórką do puszek Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży. Z tej okazji przy wyjściu znajduje się plakat obrazu portretu św. Jana Pawła II włoskiego malarza Sergio Favotto. Ufundowała go zaprzyjaźniona z artystą rodzina z Malty, do której należy pochodząca z Pychowic parafianka. Jest jeden egzemplarz na rodzinę. Zapraszamy też chętnych do zwiedzenia jedynego ogrodu biblijnego w Krakowie, „Ogrodu Boga”, znajdującego się przed kościołem przy seminarium salezjańskim na ul. Tynieckiej 39, obok mostu Zwierzynieckiego, o godz. 1500. Oprowadzał będzie ks. Robert, założyciel ogrodu.
 2. Dziś po Mszy św. o 1800 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8.
 3. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe, które są w Pychowicach o 1730; w kaplicy w Kostrzu w tygodniu o 1630 i w niedziele o 1530; w kaplicy w Bodzowie o 1800.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • we wtorek – wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Obchodzimy Światowy Dzień Modlitw Dzieci o Pokój, w którym uczestniczą Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci
  • w środę – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki; jest to Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych
  • w czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona naszej archidiecezji i naszego miasta. Od 1700 adoracja wynagradzająca, z różańcem o 1730.
  • w piątek – w Pychowicach o 1700 nabożeństwo za zmarłych cierpiących w czyśćcu z salezjańskimi modlitwami ćwiczenia dobrej śmierć, o 1730 różaniec, a o 1800, wieczorna Msza św. za tych zmarłych (w ramach wypominków rocznych). Msza św. za zmarłych jest też w kaplicy w Kostrzu
  • w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. Za tydzień (23 X) Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień misyjny. Taca przeznaczona jest na misje. Odwiedzą nas też młodzi z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego ze sklepikiem misyjnym.
 7. Listopad jest miesiącem modlitwy za zmarłych. Zabierzmy kartki na wypominki i wypiszmy na nich drukowanymi literami imiona zmarłych, ofiarując im modlitwę Kościoła. Kartki na wypominki roczne, powinny mieć napis „Roczne”, natomiast pozostałe będą oznaczały wypominki listopadowe. Analogicznie wypominki w kaplicy w Kostrzu powinny mieć dopisek „Kostrze”. Składamy je w zakrystii. Za zmarłych w wypominkach listopadowych będziemy się modlić codziennie na różańcu w kościele parafialnym o 1730 i w kaplicy w Kostrzu o 1630. W środy listopada, o 1800, odprawiona będzie za nich Zbiorowa Msza św. Za zmarłych w wypominkach rocznych modlimy się na różańcu w Pychowicach - w każdą niedzielę w ciągu roku - przed trzema pierwszymi Mszami św., a w Kostrzu - przed Mszą św. o 1000. W trzecie piątki miesiąca, o 1800, odprawiona będzie za nich Zbiorowa Msza św. Nasza TV Od Serca przygotowuje po raz kolejny „Wypominki filmowe”. Rodziny, które straciły w tym i w ubiegłym roku swoich bliskich, przesyłają do końca miesiąca mailowo na adres parafii do 3 zdjęć osób zmarłych.
 8. W piątek rozpoczyna się przy seminarium salezjańskim Szkoła Animatora Salezjańskiego. Natomiast w sobotę delegacja z parafii jedzie do Łodzi na Forum kobiet katolickich. Z kolei w przyszły piątek (28 X) zapraszamy na 3-dniowy wyjazd rodzin do Szczyrku z naszą grupą „Randki małżeńskie” i „Rodziną Boga”.
 9. Dzieci klas 1-4 zapraszamy do oratorium dziecięcego w poniedziałki i piątki w godz. 1515-1730. Karty zgłoszenia z pozwoleniem zabierania dzieci ze świetlicy, w oratorium, na portierni lub w zakrystii. Zapisy na wycieczkę oratoryjną do Ludźmierza i term są do środy (19 X).
 10. W przyszły poniedziałek, o 1700, w SP 62, odbędą się konsultacje społeczne z władzami miasta dla mieszkańców Bodzowa nt. organizacji ruchu, komunikacji autobusowej i remontu ul. Widłakowej.
 11. Korzystajmy z innych mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła.