Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Trzecia niedziela Adwentu przybliża nas do drugiej części Adwentu, w której zaczniemy bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Od soboty (17 XII) czytania mszalne mówią o tym przygotowaniu. Chciejmy, aby ten przedświąteczny okres był czasem duchowego wysiłku osobistego i w naszych rodzinach. Podstawą przygotowania się do Świąt jest oczyszczenie serca. Spowiadamy 15 min. przed każdą Mszą św. (aby zdążyć przed Liturgią Słowa) oraz w czasie nabożeństw. W owocnym przeżyciu Adwentu pomaga też udział w Roratach, które są odprawiane od poniedziałku do soboty o 700 w Pychowicach i 650 w Kostrzu oraz udział w Nowennie do Dzieciątka Jezus, którą rozpoczniemy w piątek (16 XII) na Mszach św. Pozostających w domu zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. z naszą „TV Od Serca” albo do wysłuchania przynajmniej filmiku z Ewangelią Dnia, będącego duchowym minimum adwentowego „pokarmu Słowa Bożego”. Dla młodych trwa konkurs „Opowiadania św. dziadka Joachima”.
 2. „Bóg zapłać” za żywność i ofiary pieniężne na zakup produktów spożywczych, które zostaną rozwiezione do potrzebujących rodzin naszej parafii. Prosimy o przyniesienie tytek charytatywnych do jutra wieczora włącznie. Zainteresujmy się samotnymi sąsiadami i odwiedźmy ich lub zaprośmy do siebie. Potrzebujących można też zgłaszać w zakrystii lub zgłosić się z zaproszeniem dla nich na Wigilię, realizując zasadę „Gość w dom, Bóg w dom”. Są jeszcze świece Caritasu. Oratorium rozprowadza przed kościołem sianko wigilijne, a za tydzień będą stroiki.
 3. Poświęcone opłatki są dostępne w zakrystii, w domu Sióstr Jadwiżanek, w sklepach na ul. Sodowej, Skalicy, Jemiołowej i Dąbrowa. Ofiara z opłatków jest przeznaczona na budowę kościoła.
 4. Chorzy, którzy w I-y piątek nie skorzystali z posługi sakramentalnej, mogą to uczynić zwracając się do parafii sami lub za pośrednictwem swoich bliskich, osobiście, mailowo czy telefonicznie.
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – w Kostrzu dodatkowa Msza św. i nabożeństwo do św. Rity od 1700.
  • we wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Dzień Ofiar komunizmu w Polsce.
  • w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Zgodnie z wezwaniem naszego abpa Marka, z okazji 14 dnia miesiąca Msza św. w intencji Ojczyzny.
  • w czwartek – od 1700 w Pychowicach godzinna adoracja wynagradzająca
  • w 3. piątek – w Pychowicach o 1700 nabożeństwo za zmarłych cierpiących w czyśćcu z salezjańskimi modlitwami ćwiczenia dobrej śmierć, o 1730 różaniec, a o 1800, wieczorna Msza św. za tych zmarłych (wypominki roczne). Msza św. za zmarłych jest także w kaplicy w Kostrzu.
 6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 7. Trwa nasza modlitwa za zmarłych w wypominkach rocznych. Modlimy się za nich w niedziele dziesiątką różańca św. przed Mszą św. o 730, 900 i 1030 w Pychowicach oraz o 1000 w Kostrzu. W trzecie piątki wieczorem są odprawione za nich Msze św. Zbiorowe w Pychowicach i Kostrzu.
 8. Po konsultacjach z Radą Parafialną i w dekanacie Kolęda pozostaje dwojaka. Rodziny chcące przyjąć kapłana w swoim domu zgłaszają to do parafii mailowo, telefonicznie lub na kartce w zakrystii (blankiety są w tygodniku i z tyłu kościoła). Rodziny preferujące spotkanie przy kościele zapraszamy na Mszę św. do kościoła lub kaplicy o 1800. Celem skoordynowania obu rodzajów spotkań zostaną zaproponowane na każdy dzień domy i ulice oraz będą dla obu grup wyznaczone dni dodatkowe. Rozkład Kolędy będzie na naszej stronie pychowicesdb.pl oraz jako wkładka do tygodnika „Wzgórze serc”, aby można było wybrać pasujący dzień odwiedzin duszpasterskich.
 9. Za tydzień w Pychowicach, po Msza św. o 1800, spotkanie dla rodziców bierzmowanych.
 10. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z parafialnych, aby lepiej przeżyć Adwent.