Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Obchodząc Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny, zapraszamy na codzienną Liturgię Słowa w czasie Mszy św. Zabiegani mogą dołączyć za pomocą naszej TV Od Serca. Z tyłu kościoła, w koszyku, są wyłożone do wylosowania karteczki z fragmentami Biblii dedykowanymi na ten tydzień.
 2. Z okazji pierwszej niedzieli adoracja. Taca inwestycyjna przeznaczona jest na kanalizację deszczową, której wykonanie powinno ruszyć w niedługim czasie. Trwają intensywne prace w Domu parafialnym.
 3. Msza św. o 1200 odprawiana jest jako dziękczynna w intencji osób zaangażowanych w „Dzień dobra” oraz innych osób aktywnie pomagających uchodźcom w naszej parafii. Na ręce Parafialnego Zespołu Caritas składamy podziękowanie wszystkim wolontariuszom, dobrodziejom oraz firmom wspomagającym organizację i przeprowadzenie Pikniku parafialnego w ostatnią niedzielę. Zebrane 1.027 zł przekazano na konto Caritas krakowskiego na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 4. Dziś rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe, które będą w Pychowicach o 1730,  w Bodzowie o 1800 oraz w Kostrzu o 1630, a w niedziele i święta o 1530.
 5. W ramach Mszy św. trwamy w nowennie do uroczystości św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji, która w tym roku jest przeniesiona na 9 maja.
 6. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • we wtorek (3 maja) - uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. jak w niedziele. O 1200 Msza św. w intencji Ojczyzny.
  • we środę – święto św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa. Naszemu OSP Kostrze dziękując za ofiarną służbę dla dobra wspólnego życzymy wszelkich łask Bożych. Uroczysta Msza św. w intencji OSP będzie w kaplicy w Kostrzu o 1700.
  • w I. czwartek – święto św. Dominika Savio, patrona młodzieży i LSO oraz wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera. Modlimy się w intencji powołań. Godzina Święta w Pychowicach od 1700, a w Kostrzu po Mszy św.
  • w I piątek –  święto św. Apostołów Filipa i Bartłomieja. Spowiedź i Adoracja od 645 oraz od 1700 w Pychowicach i od 1600 w kaplicy w Kostrzu. Przed południem odwiedzimy chorych.
  • w I sobotę – na Mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca. O 1000 w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci.
 7. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 8. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. O 1030 Msza św. w ramach przygotowania do bierzmowania. O 1800 Msza św. animowana przez Wspólnotę „W stronę nieba” i ks. Pawła Centnara, a po niej Wieczór Uwielbienia.
 9. Na końcu tygodnia są dwa ważne wydarzenia w Rodzinie salezjańskiej. W piątek, w seminarium na Łosiówce, rozpoczynają się 3-dniowe SAVIONALIA, czyli zjazd młodzieży salezjańskiej Inspektorii krakowskiej. Spodziewany jest przyjazd ok. 700 młodych, w tym reprezentacji naszego oratorium. W sobotę, w Szczyrku, odbędzie się doroczny zjazd ADMY, czyli Stowarzyszenia Czcicieli Maryi Wspomożycielki, w którym uczestniczy reprezentacja naszej parafialnej ADMY.
 10. Dziękujemy Różom różańcowym, Matkom w modlitwie i pojedynczym ofiarodawcom za ufundowanie odnowienia czterech feretronów, których koszt wyniósł ponad 12 tys. zł.
 11. W czwartek rusza przy parafii, organizowany przez  Parafialny Zespół Caritas, bezpłatny kurs języka polskiego dla rodzin ukraińskich. Szczegóły na stronie.
 12. Korzystajmy systematycznie z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła oraz z naszych mediów parafialnych - dwumiesięcznika „U Bożego Serca” i tygodnika „Wzgórze serc”. TV Od Serca opublikowała reportaż filmowy „Wigilia paschalna 2022” w Pychowicach.
 13. Odeszła od nas do wieczności śp. Maria Sterlińska. Wieczny odpoczynek…