Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Omówienie jej znajdziemy w mediach katolickich, w tym prasie wyłożonej z tyłu kościoła – „Gościu Niedzielnym” czy „Niedzieli”.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – święto św. Franciszka Salezego. Jest on głównym patronem Zgromadzenia salezjańskiego i Rodziny salezjańskiej, Straży Honorowej i dziennikarzy. Jest to też comiesięczne wspomnienie Wspomożycielki. Zapraszamy czcicieli Maryi na nabożeństwo o 1700, w po nim na Mszę św. w intencji próśb i podziękowań Bogu przez pośrednictwo Maryi, które to intencje można składać na kartce do szklanej kuli z tyłu kościoła
  • we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  • w środę – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  • w czwartek – 1700-1800 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową
  • w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Od 1700 do 1800 adoracja Najśw. Sakramentu.
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki
 4. W przyszłą niedzielę wspomnienie bł. ks. Bronisława Markiewicza, założyciela michaelitów. Tego dnia przeżyjemy zewnętrzną uroczystość św. Jana Bosko. Na Mszach św. uczcimy tego wielkiego wychowawcę i przyjaciela młodzieży, założyciela Zgromadzenia salezjańskiego i Rodziny salezjańskiej. Homilie będzie głosił salezjanin z Dębnik, ks. Franciszek Janyga. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy parafian i grupy parafialne, a szczególnie dzieci i młodzież. Przez wstawiennictwo tego świętego „Ojca i Nauczyciela młodzieży” (jak go określił JP2) będziemy wypraszać dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi Wspomożycielki w kontynuowaniu dzieła salezjańskiego w naszej parafii, w tym dla budowy nowego kościoła i Domu salezjańskiego. Wszystkim parafianom, współpracownikom i dobrodziejom dziękujemy za wspierania Dzieła salezjańskiego w parafii.
 5. Dla uczczenia św. Jana Bosko i św. Franciszka Salezego oraz ze względu na drugi tydzień ferii nasza TV Od Serca przygotowała nowe atrakcyjne propozycje – dwa filmowe Koncerty kolęd naszych schól. Jeden z Pychowic w wykonaniu „Bożych kwiatków”, a drugi z Kostrza w wykonaniu „Miriam”. Od kilku dni można też oglądać nową sztukę teatralną „Przychodzący Król”, kolejny film o ks. Mroczku „Tytan cierpienia” oraz wiele innych. Zapraszamy.
 6. Dziękujemy ks. Janowi za zorganizowanie wyjazdu Oratorium dziecięcego do Zakopanego. Są jeszcze wolne miejsca dla chłopców na wyjazd do Witowa. Trwa też drugi obóz narciarski organizowany przez SALOS we współpracy z parafią, który prowadzi ks. Paweł Centnar.
 7. Zakończyły się wczoraj Msze św. kolędowe. Zaczyna się ostatni tydzień podstawowej kolędy po domach na zaproszenie mieszkańców. Rozkład kolędy oraz praktyczne wskazania, w tym informacje dla nowych mieszkańców i osób chcących spotkań się w dodatkowym terminie, są na naszej stronie internetowej oraz na kartce z tyłu kościoła.
 8. Pamiętajmy o przestrzeganiu wskazań związanych z pandemią.