Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś jest Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień misyjny. Taca przeznaczona jest na misje. Gościmy Salezjański Wolontariat Misyjny ze sklepikiem misyjnym i zbiórką do puszek na projekt misyjny w amazońskiej dżungli prowadzony przez salezjanina, ks. Józefa Kamzę.
 2. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe, które są w Pychowicach o 1730; w kaplicy w Kostrzu w tygodniu o 1630 i w niedziele o 1530; w kaplicy w Bodzowie o 1800.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – jak co miesiąc 24. dnia miesiąca zapraszamy na 1700 czcicieli Maryi Wspomożycielki do udziału w nabożeństwie z odczytaniem próśb i podziękowań złożonych do szklanej kuli z tyłu kościoła. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. w tych intencjach.
  • w czwartek – od godz. 1700 adoracja wynagradzająca animowana przez Straż Honorową.
  • w piątek – święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Adoracja od godz. 1700.
  • w sobotę – wspomnienie bł. Michała Rua, następcy ks. Bosko.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Zachęcamy do składania wypominków za swoich drogich zmarłych w ramach wypominków listopadowych oraz wypominków rocznych (wtedy na kartce jest napis „Roczne”). Za zmarłych w listopadzie będziemy się modlić codziennie na różańcu w kościele parafialnym o 1730 i w kaplicy w Kostrzu o 1630. W środy listopada, o 1800, odprawiona będzie za nich Msza św. Za zmarłych w wypominkach rocznych modlimy się na różańcu w Pychowicach - w każdą niedzielę w ciągu roku - przed trzema pierwszymi Mszami św., a w Kostrzu - przed Mszą św. o 1000. W trzecie piątki miesiąca, o 1800, odprawiona będzie za nich Msza św. Nasza TV Od Serca przygotowuje „Wypominki filmowe”. Rodziny, które straciły w tym i w ubiegłym roku swoich bliskich, przesyłają do końca miesiąca mailowo na adres parafii do 3 zdjęć osób zmarłych.
 6. W sobotę oratorium dziecięce wyjeżdża na wycieczkę do Ludźmierza i term.
 7. W dniach od 21.07 do 10.08.2023 ks. Marek organizuje pielgrzymkę na ŚDM w Lizbonie przez Paryż, Lourdes, Oviedo, Santiago de Compostela, Porto, Barcelonę, Szwajcarię. Zapisy od dzisiaj. Szczegółowe informacje na ulotkach z tyłu kościoła, na plakatach i w naszych mediach. Dodatkowo, aby umożliwić młodzieży wyjazd zachęcamy do nabywania za dobrowolną ofiarę płaskorzeźb, obrazów i innych dewocjonaliów wykonywanych przez naszą młodzież i wystawionych z tyłu kościoła. Dochód w całości przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na ŚDM.
 8. Poza tym zapraszamy młodych do Grupy Teatralnej i pozostałych grup oratoryjnych w godz. 1900-2100, w tym w środy do Oratorium młodych dla kl. 5-7, w piątki do Oratorium młodzieżowego od kl. 8 w górę, a w soboty do Oratorium ze sztuką.
 9. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu.
 10. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Ukazał się nowy film naszej telewizji parafialnej pt. „Przechadzka do Pychowic”. Jest to ekranizacja jedynego opowiadania o Pychowicach, napisanego w 1944 r. przez pisarza Wojciecha Żukrowskiego.
 11. 12. W tych dniach odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Emilia Golonek, Anna Żuławińska i Józef Rzemyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…