Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 LISTOPADA 2022

 1. Kończą się wspólnotowe różańce październikowe. Dziękujemy wszystkim, którzy animowali wspólne modlitwy, zwłaszcza dzieciom prowadzącym różaniec.
 2. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – z okazji ostatniego dnia miesiąca wspomnienie św. Jana Bosko. O 1800 Msza św. Rodziny salezjańskiej oraz za dobrodziejów budowy kościoła i wszystkich parafian.
  • we wtorek (1 listopada) – przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Cieszymy się radością wszystkich świętych mieszkających w niebie, także tych z naszych rodzin i tych, których nie znamy z imienia. Msze św. jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy św. w Kostrzu o 1600, której nie będzie. Będzie natomiast Msza św. na cmentarzu pychowickim o 1400, a po niej różaniec za zmarłych.
  • w środę – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Modlimy się za zmarłych oczyszczających się w czyśćcu
  • w 1. czwartek – Godzina Święta w Pychowicach od 1700, a w Kostrzu po Mszy św.
  • w 1. piątek – wspomnienie św. bpa Karola Boromeusza. Spowiedź od 6.45 oraz od 1700 w Pychowicach i od 1600 w kaplicy w Kostrzu. Adoracja w Pychowicach od 1700. Przed południem odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  • w 1. sobotę Nabożeństwo fatimskie wynagradzające, w ramach 5-u pierwszych sobót miesiąca, o 700 w Pychowicach i w Kostrzu.
 3. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki!
 4. Pamiętając, że listopad jest miesiącem modlitwy za zmarłych, postarajmy się codziennie choć przez chwilę się za nich pomodlić. Oprócz wypisania imion zmarłych na karteczkach wypominkowych przyjdźmy też na różaniec za nich odmawiany. Codziennie, pół godziny przed wieczornymi Mszami św. w Pychowicach i w Kostrzu, jest odmawiany różaniec za zmarłych z wypominków listopadowych. W piątki, o 1800, są odprawiane za nich Msze św. zbiorowe. Wykorzystajmy także możliwość uzyskiwania odpustu zupełnego od 1 do 8 listopada za jednego zmarłego w ciągu dnia pod zwykłymi warunkami oraz nawiedzając cmentarze. Młodych zachęcamy do przyniesienia „Liścia pamięci” z wypisanymi na nim zmarłymi bliskimi dziecku i położenia go przed ołtarzem jako znak pamięci.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć s. Annę, ze zgromadzenia Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, która zapozna nas z apostolatem cierpiących w czyśćcu. Taca niedzielna przeznaczona jest na budowę kościoła. W ostatnim miesiącu zebraliśmy na ten cel  21.738 zł. Na budowie kościoła skończono przy okazji robienia kanalizacji deszczowej dodatkową izolację od strony południowo-wschodniej, co kosztowało 100.100 zł. Natomiast na budowie Domu parafialnego skończono elewację i zewnętrzne balustrady oraz dobiegają końca roboty blacharskie. W tym tygodniu dokonano odbioru wszystkich kanalizacji oraz podłączono wodę. Niedługo powinno ruszyć ogrzewanie dzięki podłączonemu gazowi. Ciągle trwają przygotowania do zabezpieczenia szklanej witryny starego kościoła w Pychowicach i wieżyczki kaplicy w Kostrzu uszkodzonych po nawałnicy.
 6. „Bóg zapłać” za ofiary na młodzież w Dniu papieskim - zebrano do puszek 2.660 zł, na misje – na tacę zebrano 4.267 zł oraz na duszpasterstwo w amazońskiej dżungli - do puszek zebrano 2.953 zł.
 7. Chętnych do zaprezentowania utworu na Akademii 11 listopada prosimy o zgłoszenie się do księży.
 8. Zapraszamy do korzystania z mediów katolickich, w tym naszego tygodnika „Wzgórze Serc”.
 9. W tych dniach żegnamy z naszej Wspólnoty parafialnej śp. Marię Kłyś. Wieczny odpoczynek…