Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Taca inwestycyjna przeznaczona jest na przyłącza elektryczne do nowego kościoła i wokół niego.
 2. W listopadzie modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zgodnie z prośbą naszego biskupa pierwsza dziesiątka odmawiana jest w intencji Ojczyzny i Ukrainy. W piątki listopada odprawiane są za polecanych w wypominkach Zbiorowe Msze św. wieczorne w Pychowicach i Kostrzu. Natomiast w niedziele modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych dziesiątką różańca św. przed Mszą św. o 730, 900 i 1030 w Pychowicach oraz o 1000 w Kostrzu. Zbiorowe Msze św. za nich będą odprawiane w trzecie piątki miesiąca. Młodych zachęcamy do przyniesienia „Liścia pamięci” z wypisanymi na nim zmarłymi bliskimi dziecku i położenia go przed ołtarzem jako znak pamięci o zmarłych i zachęta do modlitwy za nich
 3. Celem upamiętnienia tych, którzy od nas odeszli w ostatnich dwóch latach TV Od Serca planowała nakręcić kolejne „Wypominki filmowe”. Rodziny zmarłych z ostatnich dwóch lat zaproszone były do przesłania na mail parafialny do trzech fotografii swoich bliskich. Ponieważ zainteresowanie wyraziły tylko dwie rodziny przedłużamy jeszcze o ten tydzień możliwość dołączania swoich drogich zmarłych.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  1. w środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  2. w czwartek  – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Od 1700 adoracja wynagradzająca, a po Mszy św. adoracja rodziców za dzieci animowana przez Matki w Modlitwie
  3. w piątek (11 listopada) – wspomnienie św. bpa Marcina z Tours, biskupa. Od 1700 adoracja wynagradzająca. Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy na Mszę św. za Ojczyznę o 1800, której będzie przewodniczył sekretarz inspektorii krakowskiej salezjanów ks. Mateusz Rochowiak. Po Mszy św. Wieczornica patriotyczna. Z okazji święta obowiązuje dyspensa naszego arcybiskupa od pokarmów mięsnych pod zwykłymi warunkami, tj. innym czynem pokutnym.
  4. w sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki!
 6. W przyszłą niedzielę obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zwłaszcza na Ukrainie) oraz Światowy Dzień Ubogich. Mają one na celu uwrażliwić i zachęcić do codziennego niesienia pomocy prześladowanym chrześcijanom oraz ubogim. Zapraszamy zatem odważnych do parafialnej grupy Caritas, aby animować taką pomoc. Obchody tego dnia w naszej archidiecezji zaczynają się już w sobotę. Przed kościołem zbiórka do puszki Caritas. Program w naszych mediach. Tego dnia jest też przygotowanie do przyjęcia I-ej spowiedzi i I-ej Komunii św.
 7. Wspólnota „Ziemia Boga” działająca przy seminarium salezjańskim na Łosiówce zaprasza w listopadzie na kolejny spektakl w reżyserii Marcina Kobierskiego pt. "Płoń ogniu, płoń!". WSTĘP WOLNY po uprzedniej rezerwacji. Spektakl dla widzów od 12. roku życia.
 8. Trwają zapisy na obozy organizowane przez SALOS Kraków w czasie ferii zimowych dla młodych.
 9. Małżonków zapraszamy na kolejną „Randkę małżeńską do tańca i  różańca” tydzień później czyli w piątek, 18 listopada. Przypominamy, że spotkanie Rady parafialnej będzie we wtorek, 22 listopada.
 10. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Dziś ukazał się nowy numer naszego dwumiesięcznika „U Bożego Serca”. Znajdziemy w nim opis najważniejszych wydarzeń z życia parafii, w tym o akcjach wakacyjnych i pielgrzymkach parafialnych, wychowaniu młodzieży oraz tradycyjne rubryki z felietonami o życiu codziennym, plany na dwa kolejne miesiące, kronikę parafialną, przygody rodziny PyBoKowskich oraz opowiadanie „Przechadzka do Pychowic”.
 11. Gościmy dziś s. Annę Czajkowską, ze zgromadzenia Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, która zapoznaje nas teraz z apostolatem cierpiących w czyśćcu. Spotkanie zainteresowanych apostolatem o 1700 w salce oratoryjnej w Pychowicach. Pomódlmy się jeszcze za zmarłą w tym tygodniu naszą parafiankę, śp. Annę Rzemyk. Wieczny odpoczynek…