Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zwłaszcza na Ukrainie) oraz Światowy Dzień Ubogich. Mają one na celu uwrażliwić i zachęcić do codziennego niesienia pomocy prześladowanym chrześcijanom oraz ubogim. Program w naszych mediach. Zapraszamy odważnych do Parafialnego Zespołu Caritas „Serce dla serca”, aby animować taką pomoc – jako członek lub jako wolontariusz. Przed kościołem odbywa się zbiórka Caritas do puszki.
 2. Dziś odbywa się przygotowanie do 1-ej Komunii św. – w Pychowicach o 1200, w Kostrzu o 1600.
 3. Zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych – na różaniec z wypominkami codziennie pół godziny przed wieczornymi Mszami św. i na wieczorne, piątkowe Msze św. Zbiorowe za nich.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – w kaplicy w Kostrzu od 1700 comiesięczne nabożeństwo do św. Rity
  • we wtorek – wspomnienie bł. Magdaleny Morano cmw. Rozpoczęcie Nowenny do MBWW
  • w środę – spotkanie Rady Oratorium
  • w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Od 1700 adoracja wynagradzająca
  • w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W Pychowicach comiesięczne nabożeństwo za zmarłych cierpiących w czyśćcu z salezjańskimi modlitwami ćwiczenia dobrej śmierć. Chętni do uczestnictwa w Apostolstwie Dusz Czyśćcowych spotykają się o 1645 w kościele. O 1730 wypominki, a o 1800 wieczorna Msza św. za tych zmarłych (w ramach wypominków rocznych i miesięcznych). Msza św. za zmarłych jest też w kaplicy w Kostrzu.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla kończącą Rok Liturgiczny. Na Mszach św. odnowimy akt przyjęcia Chrystusa na Króla i Pana. Jest to święto patronalne jadwiżanek, naszej Akademii Rycerskiej oraz Straży Honorowej Serca Jezusowego, która ma Mszę św. o 730. Za tydzień, na Mszy św. o 1800, spotkanie dla rodziców bierzmowanych z klas 8-ch.
 7. Małżonków zapraszamy na kolejną „Randkę małżeńską do tańca i różańca” w piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1800, potem czas rozmów, a następnie godzina tańca i 10-tek różańca.
 8. Tego dnia, na Łosiówce, rozpoczyna się też Szkoła Animatora Salezjańskiego oraz Kurs Lektorski.
 9. Zapraszamy radców na spotkanie Rady parafialnej we wtorek, 22 XI, o 1845, w oratorium.
 10. Andrzejki oratoryjne są w piątek 25 XI - dla dzieci od 1530, a dla młodzieży od 1900. Trwają zapisy na obozy narciarskie organizowane we współpracy z SALOS-Kraków.
 11. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w organizację i obchody w naszym kościele Dnia Niepodległości, w tym ks. Markowi i ks. Janowi, s. Iwonie oraz młodzieży oratoryjnej.
 12. Korzystajmy systematycznie z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Jest nowy parafialny dwumiesięcznik „U Bożego Serca” i tygodnik „Wzgórze serc” z dodatkiem „Wiadomości oratoryjne”. TV Od Serca, opublikowała dwa filmy z obchodów Dnia Niepodległości – „Myśląc Ojczyzna” i „Młodzi dla Niepodległej - Wieczornica” oraz nowy wywiad z parafianką Władysławą Grodecką „Stare Pychowice, Serce Jezusa i ks. Wiecheć”. Zapraszamy do oglądnięcia.