Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Kończy się Adwent. Głównym przygotowaniem do Świąt jest oczyszczenie swego serca w spowiedzi świętej. Spowiadamy 15 min. przed Mszą św. i na jej początku. Nowenna do Dzieciątka Jezus jest w ramach Rorat, które są odprawiane od poniedziałku do soboty o 700 w Pychowicach i 650 w Kostrzu. Pozostających w domu ze względu na ograniczenia zdrowotne zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. z naszą „TV Od Serca” albo do wysłuchania przynajmniej filmiku z Ewangelią Dnia, będącego duchowym minimum adwentowego „pokarmu Słowa Bożego”. Zakończenie konkursu „Opowiadania św. dziadka Joachima” z rozdaniem wyróżnień w uzgodnieniu z katechetami, do których przynosimy plansze w środę.
 2. Poświęcone opłatki z tekstem Ewangelii na Wigilię i życzeniami są dostępne z tyłu kościoła oraz w sklepach pp. Szczypczyków, Starowiczów i Stryszowskich. Ofiary za nie są na budowę kościoła.
 3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na rzecz ubogich dzieci i w tym tygodniu rozwiezie paczki do potrzebujących w parafii. Organizuje też zbiórkę nowych skarpet, szalików, czapek i rękawiczek dla poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie, która trwa od dziś do wtorku włącznie po Mszach św. w Pychowicach i Kostrzu oraz w sklepie spożywczym za OSP Kostrze. Dziś po Mszach św. oratorium zaprasza na Kiermasz bożonarodzeniowy przed kościołem.
 4. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w piątek (23 XII) – ze względu na czas świąteczny Nabożeństwo do MB Wspomożenia Wiernych przeżyjemy tego dnia, o 1700. Po nim Msza św. w intencji próśb i podziękowań
  • w sobotę (24 XII) – Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia połączona z Nowenną do Dzieciątka Jezus. Nie ma Mszy św. wieczornych. Niech Wigilia w naszych domach będzie czasem prawdziwej jedności i miłości. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy lekturą Pisma Św., wspólną modlitwą, a po dzieleniu się opłatkiem i wieczerzy zaśpiewajmy nasze piękne, polskie kolędy. Niech na stole wigilijnym nie będzie alkoholu.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Rozpoczniemy ją PASTERKĄ o północy w Pychowicach i w Kostrzu. W Wigilię rozpoczyna się tzw. Oktawa oraz okres Narodzenia Pańskiego trwający do niedzieli Chrztu Pańskiego (9 I). Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Msze św. jak w niedziele. Przyjmijmy tego dnia Jezusa w Komunii św. i wprowadzajmy atmosferę Miłości i Pokoju.
 7. Dziś w Pychowicach, po Mszy św. o 1800, spotkanie dla rodziców bierzmowanych.
 8. Tegoroczną kolędę rozpoczniemy 2 stycznia i będzie ona dwojaka. Rodziny chcące przyjąć kapłana w swoim domu zgłaszają to do parafii mailowo, telefonicznie lub na kartce w zakrystii (blankiety są z tyłu kościoła). Rodziny preferujące spotkanie przy kościele zapraszamy na Mszę św. do kościoła lub kaplicy o 1800. Celem skoordynowania obu rodzajów spotkań zostaną zaproponowane na każdy dzień domy i ulice oraz będą dla obu grup wyznaczone dni dodatkowe. Rozkład Kolędy jest na naszej stronie www, jako Wkładka do tygodnika parafialnego „Wzgórze serc”  oraz jako osobny druk, aby móc się swobodnie z nim zapoznać i wybrać.
 9. Zapraszamy panów do pomocy w instalacji choinek w kościele we wtorek o 1845, a pozostałych chętnych do ich ubierania w środę, również o 1845.
 10. Zapraszamy na obóz siatkarsko-piłkarsko-narciarski w Tresnej, w 2. tygodniu ferii. Info SALOS.
 11. Odeszła do wieczności z naszej Wspólnoty parafialnej śp. Marta Giermek. Wieczny odpoczynek