Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania. O 1030 Msza św. w ramach przygotowania do bierzmowania. O 1800 Msza św. animowana przez Wspólnotę „W stronę nieba” i ks. Pawła Centnara, a po niej Wieczór Uwielbienia. Imieniny obchodzi kard. Stanisław Dziwisz.
 2. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które są w Pychowicach o 1730, w Bodzowie o 1800 oraz w Kostrzu o 1630, a w niedziele i święta o 1530.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek - uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. W kaplicy w Kostrzu, od 1700, nabożeństwo do św. Rity.
  • w czwartek – od 1700 do 1800 w Pychowicach adoracja wynagradzająca, a po Mszy św. o 1800 adoracja rodziców za dzieci animowana przez Matki w Modlitwie.
  • w piątek – wspomnienie MB Fatimskiej oraz współzałożycielki salezjanek, św. Marii Dominiki Mazzarello. Rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego. Od 1700 adoracja w Pychowicach.
  • w sobotę – święto św. Macieja, apostoła. W Kostrzu obchodzimy 27. rocznicę poświęcenia kaplicy pw. MB Częstochowskiej.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Za tydzień (15 maja) przypada Międzynarodowy Dzień Rodziny. Rozpoczynamy uroczystą nowennę do Maryi Wspomożenia Wiernych, a w niej w sposób szczególny modlimy się za Ojczyznę i rodziny w trwającym Roku Rodziny „Amoris Laetitia”. O 1700, w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej w intencji Ojczyzny, pod duchowym patronatem Matki Bożej Łaskawej i św. Andrzeja Boboli, odbędzie się procesja różańcowa wokół kościoła zakończona nabożeństwem majowym w kościele.
 6. We wtorek, o 1845, w oratorium zebranie Rady Parafialnej. Zapraszamy radców.
 7. Od czwartku rozpoczynają się I. spowiedzi i I. Komunie św. W Kostrzu I. Komunia św. będzie w sobotę o 1000 i 1200. W Pychowicach w przyszłą niedzielę na Mszach św. o 1145 i na dodatkowej o 1330. Prosimy uczęszczających na Mszę św. o 1200 o wybranie się wyjątkowo na inną godzinę.
 8. W czwartek ruszył przy parafii, organizowany przez Parafialny Zespół Caritas, bezpłatny kurs języka polskiego dla rodzin ukraińskich.
 9. W sobotę, o 1000, w kościele na Dębnikach święcenia diakonatu otrzyma 13. salezjanów.
 10. Również w sobotę, o 15:00, na Łosiówce (ul. Tyniecka 39) odbędzie się spotkanie dla par grupy parafialnej „Randki małżeńskie” w formie pikniku pt. „Taneczna majówka z grupą Rodziną Boga”.
 11. Trwają zapisy na obozy rekreacyjno-sportowe organizowane przez parafię wraz z SALOS-em (informacja na salos.pl). Planujemy też obóz ministrancki. Zapraszamy również na wakacje organizowane przez SALTROM Kraków (informacja na saltrom.pl).
 12. Korzystajmy systematycznie z mediów katolickich, w tym z prasy wyłożonej z tyłu kościoła. Zapraszamy też do korzystania z naszych mediów, w tym tygodnika „Wzgórze serc” dostępnego również w sklepach spożywczych oraz z naszej strony pychowicesdb.pl, na której znajdują się nowe wiadomości o parafii i historii naszej ziemi oraz propozycje na obecny czas.
 13. Odeszli od nas do wieczności śp. Krystyna Kordys i Tomasz Halewski. Wieczny odpoczynek…