Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na niedzielne Gorzkie Żale w kaplicy w Kostrzu o 1515, a w Pychowicach o 1715. Piątkowe Drogi Krzyżowe są w Kostrzu o 1630, a w Pychowicach o 1630 (dla dzieci), o 1730 i 1900 (dla młodych). TV Od Serca transmituje te nabożeństwa.
 2. Oprócz modlitwy, Wielki Post ma być wypełniony postem i jałmużną. Spowiadamy w czasie nabożeństw i 15 minut przed Mszą św. Jałmużnę można składać do skarbonki dla ubogich, Jej wyrazem jest także nabycie baranka wielkanocnego w cenie 9 zł jako pomoc dla ubogich rodzin. Zapraszamy chętnych do Parafialnego Zespołu Caritas, który we współpracy z OSP Kostrze koordynuje pomoc ofiarom wojny. Zbierane są artykuły spożywcze dla uchodźców mieszkających w parafii. Prosimy rodziny przyjmujące uchodźców o zgłoszenie na maila naszego Caritasu ilości przyjętych osób. W piątki po nabożeństwach zbierana jest puszka Caritas dla ofiar wojny. Trwa projekt „Serce dla Ukrainy” wspierający poszkodowanych z placówek salezjańskich na Ukrainie.
 3. W sobotę, od 14:00 do 19:00, na Małym Rynku odbędzie się festyn Pomagamy Ukrainie ze smakiem, połączone z degustacją potraw, aukcją i występami oraz zbiórką Caritas na pomoc uchodźcom. 
 4. Od przyszłej niedzieli (3 IV) rozpoczną się Rekolekcje parafialne. Potrwają do środy. Będzie to szczególny czas łaski istotny w prawidłowym rozwoju duchowym. Poprowadzą je jadwiżanki – s. Agnieszka i s. Magdalena, a homilie będą głosić księża z seminarium i z parafii. Rekolekcje szkolne są od 11-13 IV. W Krakowie trwają modlitwy w kościołach stacyjnych (ich rozkład – nasza strona www).
 5. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w czwartek – w ostatni dzień miesiąca modlimy się w Rodzinie salezjańskiej przez przyczynę św. Jana Bosko. Godzina Święta w Pychowicach od 1700 do 1800, w Kostrzu po Mszy św.
  • w I piątek Spowiedź i Adoracja od 645 oraz od 1700 w Pychowicach i od 1600 w kaplicy w Kostrzu. Przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Od 1700 do 1730 adoracja Najśw. Sakramentu.
  • w I sobotę – na Mszach św. o 700 w Pychowicach i Kostrzu nabożeństwo fatimskie wynagradzające. O 1000 w Kostrzu spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci.
 6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 7. W piątek (1 IV), po Mszy św. o 1800, wyruszy z naszej parafii 13-sta ekstremalna Nocna Droga Krzyżowa do Kalwarii Zebrzydowskiej („Grupa złota”). Animuje ją pan Jacek. Zapraszamy też rodziny, zwłaszcza ojców z dziećmi, na „Trasę srebrną” (rodzinną). Grupa rodzinna idzie do Tyńca wspólnie z główną grupą i wraca z powrotem oddzielnie z ks. Robertem. Szczegóły w filmiku TV Od Serca, która w piątek skończyła dwa lata.
 8. Tydzień później (8 IV) będzie animowana przez „Wspólnotę Ain Karim”. parafialna Droga Krzyżowa z kościoła w Pychowicach do kaplicy w Kostrzu przez Bodzów.
 9. Zapraszamy do kościoła w sobotę 2 kwietnia, na 1900, na przedstawienie „Misterium Męki Pańskiej” w reżyserii s. Agnieszki, w wykonaniu młodych z parafii. Drugi spektakl planowany jest na niedzielę 10 kwietnia, na 1900. Wstęp wolny.
 10. Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie na os. Piastów 34 zaprasza na „Dzień Otwarty” w sobotę 2 kwietnia. Szczegóły na plakatach i ulotkach oraz www.salezjanie.com.
 11. Podobny dzień organizuje Szkoła Podstawowa w Pychowicach w poniedziałek, o 1700.
 12. Od tej niedzieli, w ramach Gorzkich Żali oraz do skarbonki na ofiary za gazety, są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 13. W przyszłą i kolejną niedzielę oratorium zaprasza na Kiermasz świąteczny z palmami i stroikami wielkanocnymi. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest tradycyjnie na dofinasowanie turnusów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży (szczegóły na stronie).
 14. Korzystajmy z mediów katolickich, aby lepiej przeżyć Wielki Post. W naszych mediach, w tym tygodniku „Wzgórze serc” i na naszej stronie pychowicesdb.pl, jest m.in. rozkład rekolekcji (w „Wiadomościach oratoryjnych”) oraz inne pożyteczne informacje na obecny czas.