Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie – Pychowicach

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy dziś Międzynarodowy Dzień Rodziny. Rozpoczynamy uroczystą nowennę do Maryi Wspomożenia Wiernych, a w niej w sposób szczególny modlimy się za Ojczyznę i za rodziny w trwającym Roku Rodziny „Amoris Laetitia”. O 1700, w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej w intencji Ojczyzny, pod duchowym patronatem obrońców Ojczyzny Matki Bożej Łaskawej i św. Andrzeja Boboli, odbędzie się procesja różańcowa wokół kościoła parafialnego w Pychowicach zakończona nabożeństwem majowym w świątyni.
 2. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie w Pychowicach o 1730; w Bodzowie o 1800; w Kostrzu - w tygodniu o 1630, a w niedziele o 1530. W ramach majówek rozpoczynamy dziś uroczystą nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przed główną uroczystością w przyszły wtorek, 24. maja.
 3. W liturgii tygodnia przeżywamy:
  • w poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, głównego patrona Polski
  • w środę – wspomnienie św. Leonarda Murialdo, salezjanina
  • w czwartek – od 1700 do 1800 w Pychowicach adoracja wynagradzająca
  • w piątek – w Kostrzu i Pychowicach wieczorne Msze św. za zmarłych cierpiących w czyśćcu (wypominki roczne). O 1700 w Pychowicach, animowane przez Arcybractwo Serca Jezusowego dla Pomocy Duszom Czyśćcowym, nabożeństwo za tych zmarłych z salezjańskimi modlitwami ćwiczenia dobrej śmierć. W trakcie adoracji rozpoczynamy najstarszą nowennę w Kościele – nowennę do Ducha Świętego, zapoczątkowaną w Wieczerniku przez Apostołów i Maryję.
  • w sobotę – wspomnienie św. Rity, patronki od spraw trudnych i beznadziejnych, matek i kobiet we wszystkich stanach, opiekunki wielu dzieł charytatywnych i bractw.
 4. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Wspomożycielki.
 5. Wczoraj w Kostrzu, a dziś w Pychowicach odbywają się pierwsze Komunie św. Ich kontynuacją jest najbliższy „Biały Tydzień”, w tym pielgrzymka dzieci do Sanktuarium MB Szkaplerznej w Czernej. Natomiast rocznice I. Komunii św. odbędą się w przyszłą niedzielę w Pychowicach na Mszy św. o 1200 oraz w Kostrzu na Mszach św. o 1000 i 1600. Przygotowaniem do nich jest spowiedź św. w piątek – dla Kostrza od 1600, a dla Pychowic od 1700.
 6. W sobotę, o 1000, w kościele na Dębnikach, święcenia prezbiteratu otrzyma 5. salezjanów.
 7. W przyszłą niedzielę, o 1500, zostanie beatyfikowana w Lyonie Francuzka Paulina Jaricot, założycielka Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca oraz obrończyni praw robotników.
 8. Również za tydzień przypada 81. rocznica aresztowania przez gestapo w seminarium salezjańskim na Łosiówce męczennika KL Auschwitz, Sługi Bożego ks. Ludwika Mroczka sdb.
 9. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z Kostrza za ufundowanie odnowienia tabernakulum i sprzętu ołtarzowego w kaplicy oraz rodzicom dzieci z Pychowic za ufundowanie akolitek i trybularza. Dziękujemy katechetom s. Magdalenie i  ks. Janowi za przygotowanie dzieci.
 10. Trwają zapisy na obozy rekreacyjno-sportowe organizowane przez parafię z SALOS-em oraz na obóz ministrancki (informacja u duszpasterzy oraz na salos.pl i saltrom.pl).
 11. Korzystajmy z mediów katolickich, w tym z prasy, także parafialnej, wyłożonej z tyłu kościoła.
 12. Woda święcona przy wejściach do świątyń jest zarówno w kropielnicach, jak i w dozownikach.
 13. Odeszła do wieczności Halina Gawęda. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…